Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség! :? ( ( Mit lehet...

Segítség! :? ( ( Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Én azért nem igazán szoktam átjárni a barátnőmékhez, mert a szülei állandóan veszekednek. sajnos angliában élünk, mindkettem magyarok vagyunk, és a barátnőm féltesójának az apja, vagyis a nevelőapja és a tesója magyarországról jöttek ki ide kevesebb mint 1 hónapja. zavaros családi előéletük van, de azt hitték hogy a nevelőapa megváltozott, már nem bántja a barátnőm anyukáját, ezért most 4 év után újból összeköltöztek. de a nevelőapa megint elkezdett inni, és kiabál az anyukával, és a barátnőm és a tesója nem bírják, ráadásul valamikor hajnali 4 ig is veszekednek, ezért nem tud a barátnőm rendesen iskolába járni, meg minden. ha a barátnőm megpróbálja leállítani a szüleit, valamikor az apuka mégjobban begurul és elkezd jobban ordibálni, meg az elektronikai cuccokat a földhöz vágni. én csak egy 13 éves lány vagyok, a barátnőm nem akar írni mert fél, hogy a szülei leellenőrzik minden fiókját, vagy valami ilyesmit mondott, újjabban nem igazán nevet, sokszor bámul a távolba szomorú szemekkel. nagyon kérlek segítsetek, mondjátok meg ilyenkor mit lehet tenni/meddig lehet ezt bírni!!!

2014. máj. 24. 21:33
 1/9 anonim válasza:
100%
Szeintem a barátnödnek kéne beszélni az anyukával ,hohy ez igy nem jo. Sajna csak az anyuka tud lépni bármit is.
2014. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tudsz neki segíteni, hogy mellette leszel, mint a barátja. Sajnos a barátnőd ki van szolgáltatva a szüleinek és nem tehet semmit. nagyon fontos ilyenkor egy barát.
2014. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
70%
Sajnos te nem tehetsz semmit ez ellen. Ha szólnál is a te szüleidnek valószínűleg a hatósághoz mennének, és ki tudja akkor a nevelő apuka mit tenne. Amiben tudod támogasd a barátnődet.
2014. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem igazán tudom mi a szokás náluk, de az anyuka nem tud tenni semmit, bármit mond a férjnek, pénzről, vagy akár valami baromságról, azonnal begurul és megy az egész előlről. engem is idegesít a dolog, de én csak annyit tudok tenni hogy megkérdezek más embereket...
2014. máj. 24. 21:39
 5/9 A kérdező kommentje:
az én szüleimnek nem szólok, semmiképpen, mert ők azt mondják hogy ne barátkozzak vele, mert tőle csak rosszat tanulok/a szüleitől tanulok rosszat
2014. máj. 24. 21:41
 6/9 anonim válasza:
70%
A gyerek nem tehet arról, hogy a szülei így viselkednek...
2014. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van bantalmazott nök/ gyerekek/ vagy bantalmazas tanuinak fenntartott anonim segelykerö vonal , azt hivjatok fel tanacsert. H ilyen helyzetben mit lehet tenni. Teljesen tisztelik az anonimitas igenyet...

Hivjatok öket!

2014. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sajnos te személy szerint nem tudsz semmit tenni. Itt csak az anyuka dönthet, ha akar. A kiskorú barátnőd ki van szolgáltatva az anyjának, és a nevelőapjának. Hogy mit lehet tenni ilyenkor? Kerülni a nevelőapát. Aki alkoholista, az teljesen elvesztette az önkontrollját. A barátnőd anyja talán komolyan azt reméli, hogy ő majd kigyógyítja az alkoholizmusából. Ez nem fog sikerülni neki, a nevelőapának terápiára lenne szüksége. Kérdés, hogy mikor fog erre rájönni az anya? Mennyire kell egy családnak tönkremennie, hogy egy anya reagáljon?

A barátnőd próbálja magát az iskolára koncentrálni.

Angliában is működnek serdülő gyerekek számára segítség kérő telefonok. Ezek nagytöbbségben anonymak, érdemes lenne megpróbálni.


[link]

Például:

www.nacoa.org.uk

Helpline offering information, advice and support to children of alcoholics and people concerned about their welfare.

2014. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek
2014. máj. 25. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!