Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Komolyan, már nem bírom.

Figyelt kérdés
Amikor kicsi voltam, akkor anyámék nem hagytak csinálni semmit, se mosogatni, se főzni, se semmit nem mutattak meg hogy kell mert "jaj kicsi vagyok". Most itt vagyok húszon éves fejjel és állandóan azon megy a veszekedés, hogy én semmit nem tudok jól megcsinálni. Ő semmit nem tanított vagy mutatott meg, mindent másoktól tanultam és mások segítettek. De ha elkezdek mosogatni már egy fél perc múlva megy a vita hogy miért úgy fogom az edényt, miért olyan sorrendben csinálok a dolgokat, miért oda teszem... stb. Ilyenkor mindig összeveszünk és inkább hagyom az egészet a francba. Inkább nem is csinálok semmit amíg itthon vannak, mert úgyse lesz jó, inkább bezárkózok a szobámba. Ha nincs itthon senki, inkább akkor szoktam csinálni a házi munkát. Van hogy segít a barátom is ha átjön, én mindig mondom neki hogy "de aranyos vagy hogy segítesz" meg megköszönöm neki ha megkérem valamire és teljesíti (pl kiviszi a szemetet) és látom hogy így szívesen segít ő is. De anyáéktól semmi ilyen visszajelzést nem kapok csak az ócsárlást. Aztán meg panaszkodnak hogy én nem segítek itthon semmit, mert ők még nem láttak engem házimunkát csinálni. De ha csináltam is valamit amikor nem voltak itthon, nem veszik észre. Nem várom el hogy hálát adjanak, de azért nem is az kéne hogy már csípőből azzal kezdik hogy nem csinálok semmit, ha meg mondom hogy hát pedig megcsináltam ezt meg azt, akkor az erre a reakció hogy "hűű nagy dolog, és akkor mi van?" vagy "és emezt miért nem csináltad meg, te lusta disznó?"
2013. dec. 28. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Dettó. Az én szüleim is ilyenek. Gyerekkoromban inkább elküldtek, ha segíteni akartam, mert jaj elrontom, meg én még dedós vagyok és inkább ne nyúljak semmihez...apám egy joghurtot nem engedett kibontani, mert annyira bénának tartott. Végül 20 éves koromra oda jutottam, hogy olyan szinten suta lettem, hogy akármibe fogtam, mindig vagy eltört, vagy összevágtam a kezem, vagy elejtettem, vagy kék, lila, zöld foltos lettem...ki is vágtak emiatt egy munkahelyről, ami nagy szívfájdalmam, de hát ez van, túl lassú voltam és ügyetlen, csak hátráltattam a csapatot.:( Végül egy ismerősöm megtanított mindenre és azóta teljesen elmúlt a sutaság, két óra alatt kitakarítom a házat. Így a szüleim se pampognak, mert látják, hogy tisztaság van. De még így is csak akkor takarítok, amikor nincsenek itthon, mert anyám pl hajlamos minden másodpercben beleszólni abba, amit csinálok és ez rendkívül irritáló.
2013. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért huszonévesen már elég gáz, hogy nem értesz semmihez. Elég lett volna odafigyelni, mások hogy csinálják. Egy ötéves gyerek is tud már néhány tányért mosogatni, tizenévesen meg már illik tudni. Nehogy már egy huszonévest dicsérgetni kelljen, ha megtalálja a kanalával a száját.

Az a baj, hogy egy eltutujgatott kisgyerek maradtál. Akarj felnőni végre. A barátod és a szülei előtt nem szégyelled magad, hogy ennyire gyerekes és lusta vagy?

Még szép, hogy nem veszik észre, ha csinálsz valamit, annak már természetesnek kellene lennie egy felnőttnél.

2013. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 Te is egy elég földhöz ragadt emberke lehetsz...
2013. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy nem értek semmihez. Ott van feketén-zölden, hogy anyámék nem tanítottak semmire, de másoktól megtanultam a dolgokat.

És írtam azt is, hogy nem várom el a dicséretet, de ha kitakarítom a házat, akkor ne kezdjenek már rá, hogy én nem csináltam semmit.


Az a baj, hogy a szövegértés nem megy egyeseknek. Te nem szégyelled, hogy látod a szavakat, de megérteni nem tudod a jelentésüket?

2013. dec. 28. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ilyenek. Én elengedem a fülem mellett már lassan. Amikor elköltözöm, úgyis rá leszek kényszerítve, é akkor úgyis úgy tudom csinálni a dolgokat, ahogy én akarom.


De tényleg ez volt. Kicsi koromban nem engedtek emmit, most ordítanak, hogy miért nem vagyok elég önálló, meg miért nem segítek. Ha egy kérdést felteszek, akkor már hülyéznek, de sosem mutattak meg semmit... így nem is töröm már magam.

2013. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem írom, hogy anyád idegbeteg, mert szerintem ő nem az. Te viszont egy elkényeztetett fruska vagy, óvodás szinten állsz. (Bár nem akarom megbántani az óvodásokat, mert köztük sok van, aki érettebb nálad. Itt nyávogsz, hogy nem dicsérnek meg, mert kitakarítottál. Az természetes, ha ott laksz, ez a minimum. Szegény barátod! Bár ha neki bejön a gügyögésed "aranyos vagy, hogy kivitted a szemetet"- ezen behaltam, a bölcsiseket is így dicsérik:))Zsák a foltját, pont összeilletek, ha ő is ilyen kisfiúcska:)

Tényleg segítőkész egy legényke, hogy kiviszi a szemetet:)

Hát megértem szegény szüleidet, nem sok örömük lehet egy ilyen értelmi fogyatékos gyerekben.

Az elején csak egy elkényeztetett hisztis kölyöknek gondoltalak, de te mellette egy agresszív kismalac is vagy:) Kizárt, hogy te huszonéves lennél. Azért akkorra már a leghitványabbaknak is benő valamilyen szinten a fejük lágya.

Egyébként ha nem tetszik otthon a rendszer, költözz el és tartsd el magad! Ennyire egyszerű. Ja, hogy akkor nem lesz, aki a szádba tegye a kanalat? Nem lesz, aki mos, főz, takarít rád? Nem lesz, aki fizeti a kajádat, aki ruház, aki kiszolgál? Képes vagy idejönni ócsárolni a szüleidet? Szégyelld magad!! Undorító vagy!

Mutasd meg a szüleidnek a kérdésedet, hadd lássák, milyen nyikhaj kígyót melengetnek a keblükön.

Ne félj, itt a magukat eltartani nem tudó, hozzád hasomnló lusta tinik mind itt fognak sírni a vállaidon, hogy szegény meg nem értett huszonéves kicsike... azok az aljas szülők.. Ugye, ezt akarod hallani?

2013. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!


75%-os: Nem vívok szellemi párbajt egy fegyvertelennel!

2013. dec. 28. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért én meghallgatnám a szüleidet is. Ha velük is ilyen agresszív vagy, nem csoda, ha elszakad náluk időnként a cérna. No nem baj, majd megtanulod, van még elég időd. Egy-két pofon az élettől, aztán észhez térsz.
2013. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nalunk anyukám szorgosan tanított, de bármikor barmit csinaltam semmi nem volt jo. Mindig utánam csinaltak. Pl.a mosogatást, felmosast, porszivozast.

Sokszor megkaptam, hogy inkabb hozza se nyúljak semmihez. A noverem volt a szent mindig, mindenben.


Aztán teltek az évek, elköltöztek, családot alapitottam (noverem is, joval elottem) es apám teljesen megdöbbent.

Nalunk sosins rendetlenség, minden el van pakolva, ha a gyerek nem jatszik vele, a wc-hol lehet enni, stb.. Mig a nővérek..a világ lustaja, Sosem lehet leulni sehova, mert nincs hely náluk. Ruhák szanaszeet, gyerekszoba meg.. Szoval hagyjuk!


Nem egyszer kert mar burkoltan bocsánatot az édesapám.

Raadasul, ha mi átmegyünk, akkor szo nelkul elmosogatok, a nővérek fel se áll, hogy ezt megtegye.

2013. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!