Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 13 éves koromban loptam,...

Ha 13 éves koromban loptam, annak maradt a későbbiekben valamilyen nyoma?

Figyelt kérdés

13 évesen elloptam egy CD-t. (értéke 1000-1500ft körül mozgott akkor) elkaptak, feljelentettek, de ha jól emlékszem nem ítéltek el mert nem voltam 14 éves. De ha rosszul emlékeznék és pénzbirság volt az itélet akkor ennek maradt valamilyen nyoma? (hülye kölyök voltam akinek nem vett meg valamit az anyja igen...)

Most 21 éves vagyok.


Főleg az erkölcsi bizonyitvány érdekelne, mert most kell majd kikérnem az egyetemi jelentkezésem miatt.

Ha jól emlékszem az erkölcsi bizonyitványba csak akkor nem lenne tiszta, ha lecsuktak volna, illetve ha felfüggesztettem lett volna igaz?



2014. máj. 19. 23:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%

"Erkölcsi bizonyitványban benne van?"


Nincs. Miért lenne? De majd nézesd meg a nyilvántartást ha van bírósági ismerősöd. Pár száz évig ott marad, ha lesz még élet a Földön.

2014. máj. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
konkurens örömünnep?
2014. máj. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%
Egyáltalán nem, de ezt ez egyet biztosan tudom. Az adatokat egy számítógép HÁLÓZATBAN tárolják, amiről van biztonsági másolat is. Mivel ez hálózat és nem egy központi gép, eleve elpusztíthatatlan, ha kilősz egy gépet működik még a többi. A rendszer sajátossága folytán onnan adatot törölni nem lehet csak bevinni azt. A rendszer rohamosan hízik, de a számítástechnika egyre fejlődik és követi. A nyilvántartás az ország bármely pontjáról elérhető, és ami oda egyszer bekerül az örökre ott is marad.
2014. máj. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

az erkölcsi egy szimpla papír, ott nincs felsorolva semmi, csak megadják vagy nem adják


13 évesen elkövetett kis értékű lopás szabálysértés volt, nem marad publikus nyoma, kb. olyan mint ha lefényképez a traffi, munkáltató, stb. nem fér hozzá, ha egyszer politikus leszel és lesz nemzetbiztonsági átvilágításod, még ott se említik majd meg mert 14 éves korod előtt történt és az még szülői felelősség

2014. máj. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem. EZ 18 felett sem lenne benne, mert "csak" szabálysértés.
2014. máj. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%
2 éve voltam tanúmeghallgatáson az NNI-ben. Ott a számítógépen az is fent volt, hogy 1998-ban tilosban parkoltam és elvontatták a kocsit, fizetve stb stb. De ez nem befolyásolja az erkölcsi bizit.
2014. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Az értelmes választ adóknak köszönöm.

A trolloknak meg megy a mínusz.

2014. máj. 20. 09:46
 18/18 A kérdező kommentje:

Idézlek:

" A nyomok jellege, szórása jellemzője identitásodnak, melyet nem tudsz elrejteni, még akkor sem, ha magad által ideologizált tetteid súlyát nem érzed relevánsnak."


Na ezért ne káromkodj, és kommentelj olyat amit nem értesz olyan kérdéshez amire nem tudod a választ!


Ui: Ha nem érdekelne nem reagáltál volna. :D

2014. máj. 20. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!