Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 13 éves koromban loptam,...

Ha 13 éves koromban loptam, annak maradt a későbbiekben valamilyen nyoma?

Figyelt kérdés

13 évesen elloptam egy CD-t. (értéke 1000-1500ft körül mozgott akkor) elkaptak, feljelentettek, de ha jól emlékszem nem ítéltek el mert nem voltam 14 éves. De ha rosszul emlékeznék és pénzbirság volt az itélet akkor ennek maradt valamilyen nyoma? (hülye kölyök voltam akinek nem vett meg valamit az anyja igen...)

Most 21 éves vagyok.


Főleg az erkölcsi bizonyitvány érdekelne, mert most kell majd kikérnem az egyetemi jelentkezésem miatt.

Ha jól emlékszem az erkölcsi bizonyitványba csak akkor nem lenne tiszta, ha lecsuktak volna, illetve ha felfüggesztettem lett volna igaz?



2014. máj. 19. 23:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

nem!

Tuti!

Mivel kiskorú vagy !!!

2014. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
nyomamég egycsigénak is marad, haátmegy a szélvédőmőn
2014. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

Marad nyoma!

Mint annak a sok fakfirkának amit...

2014. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt nem értem mért kell össze-vissza beszélni de sebaj.

Tehát mivel kiskorú voltam ezért nem maradhatott?

2014. máj. 19. 23:35
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt ezért, másrészt eltelt 8 év. Ennél jóval súlyosabb dolgok is elévülnek ezalatt.
2014. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Mindennek van nyoma, csak elég mélyre kell ásni. A rendszer része vagy te is, és mint ilyen, időnként nyomokat hagysz magad után, amit nem tudsz eltüntetni. A nyomok jellege, szórása jellemzője identitásodnak, melyet nem tudsz elrejteni, még akkor sem, ha magad által ideologizált tetteid súlyát nem érzed relevánsnak.
2014. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

hjajj.

Akkor kérdezem pontosabban:

Erkölcsi bizonyitványban benne van?

2014. máj. 20. 00:14
 8/18 anonim ***** válasza:
3%
Természetesen. A betörd orrod forradásakor keletkező heg (callus) életed végéig röntgennel kimutatható marad.
2014. máj. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

"Egyrészt ezért, másrészt eltelt 8 év. Ennél jóval súlyosabb dolgok is elévülnek ezalatt."


Elévülnek, de nem törlődnek. A nyilvántartásban nem csak életed végéig marad ott a bejegyzés, hanem a következői atomháborúig.

2014. máj. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
semmisem marad, ..
2014. máj. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!