Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges-e megtudni azt,...

Lehetséges-e megtudni azt, hogy valaki már beadott-e egy adott eszközre szabadalmi kérvényt az Európai Szabadalmi Hivatalban? És ha igen, akkor mennyivel a kérvény beadása után?

Figyelt kérdés
Ez azért volna szükséges, mert nem szeretnék abba a kínos helyzetbe kerülni, hogy vígan használok valamit, amire már beadott valaki egy szabadalmat az én tudtom nélkül, és amikor megkapja, akkor kiderül, hogy nekem nincs jogom azt felhasználni többé, mert ő azt már levédte.

2014. máj. 19. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod meg ha megkapja a szabadalmi oltalmat. Mondjuk akkor sem biztos, hogy megtalálod, mert név szerint keresve nem találnád meg (direkt, hogy ne lehessen könnyen megtalálni). Amit leírsz az pontosan így működik a szabadalom esetén, vígan használod aztán odaadod az összes pénzed neki (erre lett kitalálva).
2014. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. De ezt azért nem értem. A szadabalom lényege a szellemi tulajdon védelme, nem mások megkárosítása. Az, hogy kvázi szándékosan titokban tartom azt, hogy én valamire már szabadalommal rendelkezem, és amikor valaki más gyanútlanul használni kezdi ugyanazt, "lecsapok" rá, hogy anyagilag megkopasszam - ez nem hinném, hogy a jogalkotó szándéka és a szabadalom, mint jogi fogalom szellemisége szerint való lenne.


Egyébként az EPO honlapján rá lehet keresni név szerint a szabadalom tulajdonosaira is. Csak mivel nem találtam az illető neve alatt európai szabadalmat (csak amerikait), még folyamatban lévőt sem, ezért nem tudom, hogy hogyan lehetne-e ezt kideríteni. Mert ugye teljesen elpocsékolt pénz valami olyasmin dolgozni, amit más már tudtunk nélkül elhappolt előlünk.

2014. máj. 20. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

""lecsapok" rá, hogy anyagilag megkopasszam - ez nem hinném, hogy a jogalkotó szándéka és a szabadalom, mint jogi fogalom szellemisége szerint való lenne.".

De, pont ez a célja.

2014. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem ez a célja. Ez csak a cinikus laikusoknak a hiedelme. Ha ez volna a célja, akkor egyáltalán nem lehetne megtudni, hogy kinek mire van szabadalma, és a kutatás-fejlesztés főleg arról szólna, hogy ki kit perel be és miért.


Egyébként már kaptam rá választ az EPO-tól: legkésőbb 18 hónap elteltével lehet megtudni.

2014. máj. 20. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!