Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » II. világháborúban lezuhant...

II. világháborúban lezuhant repülőgép roncsokat szedtem össze 1945-ben, a mai napig a garázsomban vannak. Kinek a tulajdona most ez?

Figyelt kérdés
2008. júl. 28. 15:53
 1/10 anonim válasza:
62%
A Harmadik Birodalomé! de mivel az jogutód nélkül szűnt meg azé akinek legjobbnak véled!
2008. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem most a tiéd.
2008. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állami tujadon . Ha nem jelented be akkor kaphatsz büntetést , ha valaki feldob . Ha bejelented az valószínüleg kellemetlen procedurával jár esetleg jutalommal.(?)
2008. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elbirtoklás már véleményem szerint rég beállt, így a saját tulajdonod. Kivéve, ha a mai napig keresik azokat a repcsiket. Mert akkor bűncselekményt követtél el. Persze az is már réges-régen elévült :)
2008. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik, hogy ennyi idős korodban is használod az internetet! Remélem nem baj a tegezés, itt ez már csak így szokás :-))


Szerintem mindenképp kérdezz meg egy jogászt, meg egy katonatisztet is, nehogy megüsd vele a bokádat. Amúgy meg ha jól elvolt a garázsodban 63 évig, akkor ha nem akarod kiállítani, akkor ne törődj vele. De ha nyilvánossá akarod tenni a dolgot, előbb járd körül a témát jogi és katonai oldalról is, nehogy megbüntessenek.

2008. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felvettem a kapcsolatot egy külföldi repülőgép restaurátorral, arra kért mondjak árakat, dehát fogalmam sincs hogy pár lemezdarab milyen árba lehet, ezért gondoltam meghírdetem, esetleg árverésen, de nem nagyon merem.. Valószínű otthon fog porosodni továbbra is, bár az aluminiumnak most jó ára van:) Köszönöm az eddigi váloszokat!
2008. júl. 29. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de ha egy repülőgép-restaurátor árat kér, annak oka van. Ha ő felújítja azt a gépet, akkor az egy igen értékes darab lesz, így mint "roncs" is igen magas értéket ér!! Szerintem mondj neki egy olyan árat, amelyért te már szívesen megszabadulnál a roncstól. Annak semmi értelme, hogy ott porosodjon.


Amúgy nincs mitől félned. Nem fog elővenni téged már senki, ha kedved van, hirdesd meg mondjuk ebayen.

2008. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

megbüntetni egyáltalán nem fognak megnyugodhatsz :)

ha keresik akkor csak annyi hogyha valaki rábukkan legrosszabb esetben eljönnek érte elviszik. a restauátornak pedig eladni nem rossz ötlet mert egy az hogy haszon van belőle a másik meg hogy lehet hogy egy nap az egyik múzeumba látod viszont :)

rosszul kezdtem bocsánat :D attól függ mennyi van abból a roncsból :D

2008. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy a gép azé az országé, akinek a légierejében szolgált abban az időben. Bár nem hiszem, hogy bármely ország is nagy diplomáciai csatát indítana pár rozsdás lemezért.;)
2008. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még ha bűncselekmény elkövetésével is szerezte az Úr a roncs darabokat annak az elévülési ideje már letelt tehát nem is büntethető ha csak nem Ön lőtte le a gépet titokban. :)
2010. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!