Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a Bevándorlási és Állampolg...

Mi a Bevándorlási és Állampolgársági hivatal felügyeleti szerve? Járt úgy valaki, hogy többször elutasították az állampolgársági kérelmét, de 3-4. alkalommal csak megkapta?

Figyelt kérdés
Köszi!
2014. ápr. 30. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az elutasítás oka?

Ha azokat tudod teljesíted, akkor igen elfogadják majd.

2014. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem indokolnak! A törvényben foglalt feltételeknek megfeleltünk, indoklás nélkül mégis elutasították! Ezért is érdekel, hogy ki a felügyeleti szerv! Nem tartom korrektnek!
2014. ápr. 30. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, még ilyenről nem hallottam.

Csak olyanról, hogy valami nem felelt meg valamilyen feltételnek, ezért elutasították, és utána amikor teljesítette, elfogadták.

Nem azért fura, minden ilyen hivatalos értesítésbe szoktak írni indoklást :S

2014. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a törvényt kifejezetten így írták, hogy ne kelljen indokolniuk! :( Telefonon, amikor érdeklődtem is azt mondta a nő, hogy nem kell megmondania. Nagyon gáz, de ez van! :(
2014. ápr. 30. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor pedig biztosan van valami, aminek nem feleltek meg.

Nem tudom, hogy személyesen voltatok-e elbeszélgetésen?

Mert az ismerősöm, akinek elutasították és később elfogadták, volt személyes elbeszélgetése és ott meg is mondták neki az indokot. Ok nélkül nem utasítanak el senkit sem.

2014. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az elutasító határozatban benne van

hogy van lehetőség fellebbezésre

és az is oda van írva

hogy mely szerv fogja majd az elbírálni

pont az "indokolás" rész felett olvasható!

2014. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az elutasító határozatban nincs indoklás és benne van, hogy jogorvoslatnak helye nincs, lehet újra próbálkozni!
2014. máj. 1. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:

A határozat felülvizsgálata a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságtól kérhető.


[link]

2014. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!