Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet metróalagutat...

Miért nem lehet metróalagutat fényképezni?

Figyelt kérdés
Ma az állomásról befotóztam a 4es metró alagútjába és rámszóltak hogy nem lehet.
2014. ápr. 28. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Bevakuzol az alagútba a vezető szemben (nem vezető felügyeli csak), vajon miért?
2014. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miután elment a metró akkor fotóztam és nem használtam vakut + a nyílástól távol voltam.
2014. ápr. 28. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:

de és mi a baj ezzel?

meg és mi van ha jön a metro? elrántja a vezető a kormányt? vagy mi ez a hülyeség?

2014. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
mert balesetveszélyes, így halnak meg a hülyegyerekek mint te.
2014. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mitől balesetveszélyes?

Mint írtam, közvetlen azután csináltam miután elment...

2014. ápr. 28. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért nem attól kérdezted, aki azt mondta neked, hogy nem lehet?
2014. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1: ez hülyeség.

Gondolom azért, hogy ne ess bele. Tudod, nem véletlen van kiírva oda, hogy életveszély. Nem válik egészségedre, ha megcsap az áram.

2014. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha beleesel.*
2014. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy engedélyt kellett volna kérned a BKK/BKV-tól a fénykép készítéséhez, ez talán az ő területüknek számít, de ez csak tipp.
2014. ápr. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Helló! Hivatalosan minden jogod megvan ahhoz, hogy befotózz a metróalagútba. Na de.. balesetvédelmi szempontokból már nem éppen ilyen egyszerű a helyzet. A felügyelő/biztonsági BKK-s emberke azért van ott, hogy a balesetek minden formáját megelőzze, és te mivel egy elég balesetveszélyes helyzetben voltál (közel a biztonsági sávhoz, vagy talán a biztonsági sávon), ezért rádszólt. Ez lehet jogos is, meg nem is, de neki ez (is) a feladata. Az meg, hogy engedélyt kell kérni, badarság. Nincs megtiltva a fotózás a metró területén... elég érdekes lenne, ha mindenkinek engedélyt kéne kérnie...megnézném, hogy a turisták ezt hogy tennék meg... Na de összefoglalva balesetveszélyes volt (elhiszem, hogy te nem érezted annak, és tudatában voltál annak, hogy nem esel be, de ez van.) Amúgy a metró áramellátása 825V, ami nem kevés.

Ja és amúgy még egy kis érdekesség, ha nem gond... :) A 4-es metró állomási /pontosabban az a rész ahol a sínek futnak/ föl lettek szerelve egy biztonsági érzékelővel, ami annyit jelent, hogy ha egy 30cm-esnél nagyobb tárgy beesik a "gödörbe", az érzékelő azonnal áramtalanítja az állomás területét, és jelt ad az éppen közeledő járműnek, ami automatikusan azonnal vészfékezni kezd. Remélem segítettem! :)

2014. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!