Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy a keresetek...

Miért van az, hogy a keresetek arányában vonják le a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a gyermeket az anyának ítélték és az apuka jól keres. 1millió forintot. Ebből ha csak 200000 ft-t vonnak le már az sokkal több, mint amennyi 1 gyerek eltartásához szükséges. Csak én gondolom úgy, hogy úgy kellene, hogy meghatároznak egy x összeget, hogy annyit vonhatnak le amennyi a gyermek felneveléséhez szükséges? Nem azért, de ennyi erővel ennyi pénzből anyuka simán eltartathatja magát, amíg a gyerek 18 nem lesz.

2014. ápr. 19. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

"Miért van az, hogy a keresetek arányában vonják le a gyerektartást?"


Mert van egy ilyen hülye jogszabályunk. Minden más normális államban a mindenkori minimálbérhez viszonyítva vonják a gyermektartást, csak ebben a tetves országban megy így ez.

2014. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
komolyan?:O
2014. ápr. 19. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Sajnálod a pénzt a gyerektől???
2014. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem, csak elgondolkoztam mi lenne ebben a helyzetben.

Ha valaki nem szeretne gyereket azt is rákényszerítik hogy fizessen... Jó rendben van, ha megcsinálta fizessen, de ne ennyit.

Szerintem ha tényleg a sajátjának érzi a gyereket és mindent meg szeretne neki adni, akkor támogassa, ahogy csak tudja,(főleg, ha van miből), de ha nem szeretné, nincs joga levonni százezreket az államnak.(szerintem)

2014. ápr. 19. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 12:47


Igen, komolyan. Németország eléggé "komoly" ország, nem? Ott például (de mondom, majdnem minden országban!) úgy működik, ahogyan írtam.

2014. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kirívóan magas összegeknél meg szokták húzni a határt, mert nem asszonytartás, hanem gyerektartás a dolog neve.
2014. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mondjuk gondolj bele mennyi milliomos van itt :D ...
2014. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Március 15 óta új jogszabály van érvényben. Már nem %-os arányban kell fizetni, hanem a gyerek fenntartásához szükséges összeg alapján határozzák meg, pont az ilyen esetek miatt.
2014. ápr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!