Fresco kérdése:
A végrehajtás elévülését megszakítja-e az, ha a végrehajtó a díjjegyzéket megküldi azzal a szöveggel, hogy "az eljárás szünetel"?
Figyelt kérdés
A végrehajtó 2009-ben a nyugdíjból való letiltásról intézkedett, de sorbanállás miatt nem történt levonás. Azóta csak annyi történt, hogy a végrehajtó 2011-ben küldött egy levelet, hogy a végrehajtás szünetel. Ez olyan végrehajtási cselekmény, ami az elévülést megszakítja ?2014. ápr. 15. 18:32
1/9 anonim válasza:
A Vht. 57. § (4) bek. alapján igen. BÁRMELY végrehajtási cselekménnyel megszakítható a végrehajtási jog elévülése.
2/9 narby válasza:
Az előjegyzett letiltás nem évül el. Az csak a Vht. 52. § d.) pontja alapján megállapított szüneteléskor fordulhat elő. Egyébként nem sok minden változik ha elévül a végrehajtás, mivel a követelés nem évül el. Új vh. lapot állítanak ki és ennyi.
3/9 anonim válasza:
A Vht. 57. § (1) bek. alapján a végrehajtási jog a végrehajtandó követeléssel együtt évül el - ebből az következik, hogyha a végrehajtási jog elévült, akkor a követelés is, mivel a végrehajtási jog akkor évül el, amikor a követelés is. Ergo szerintem az álláspontod nem állja meg a helyét az említett jogszabály alapján.
4/9 narby válasza:
Véletlenül sem vitatkozni szeretnék de ne keverjük a vh. jogot magával a végrehajtással. Ha a letiltás előjegyezte a munkáltató akkor sem évül el a végrehajtás. A másik pedig, hogy a végrehajtó hivatalból nem állapíthatja meg a végrehajtás elévülését. Ha a bíróság megállapítja a végrehajtás elévülését az nem jelenti a követelés elévülését. Nem szeretnék paragrafusokkal dobálózni, meg nem is az a célom, hogy kioktassak másokat.
5/9 anonim válasza:
Senki nem mondta, hogy hivatalból hivatkozhatna az eljáró öbv. az elévülésre, a Pp. alapján ez tilos.
6/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy a végrehajtó állapítja meg a végrehajtás elévülését, hanem az a kérdés, hogy egy szünetelő végrehajtásban érdemes-e a bíróságtól kérni 5 év után az elévülés megállapítását.
2014. ápr. 18. 07:28
7/9 narby válasza:
Kedves Kérdező! A vitán kívül azzal mindketten egyetértünk, hogy nem évült ez a végrehajtási eljárás, a bíróság biztosan nem fogja megállapítani.
8/9 anonim válasza:
Bíróság nem állapíthatja meg, neked kell elévülési kifogást előterjeszteni, már amennyiben elévült volna a követelés, de valszeg nem évült el.
9/9 anonim válasza:
Van egy szerintem súlyos tévedés a válaszok között. Nem igaz az, hogy elévülés után új végrehajtási lapot állítanak ki. Az elévülésnek éppen az a lényege, hogy bírósági, hatósági úton MÁR NEM HAJTHATÓ BE TÖBBÉ az elévült követelés. Se az adó-, sem az egyéb követelés.
Az, hogy maga a követelés nem évül el, azért van, mert olyat nem mondhat ki egy törvény sem, hogy maga a követelés elévült, és többé nem követelheted.
Követelheted, csak nem bírósági, végrehajtási úton.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!