Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » S. O. S A végrehajtó jogosan...

S. O. S A végrehajtó jogosan jár el vagy a közjegyző szúrt el valamit? Nem értem!

Figyelt kérdés

Parkolási bírságról (2012)van szó. Később befizettem az 5600Forintos helyszíni bírságot,de közbe rárakták a pótdíjat 10800-at meg az emberkék hasznát, így 45ezret kellett volna kicsengetnem.Közjegyzővel levelezgetve a 10800 Forint megfizetése elől nem zárkóztam el,de a többit az felejtsék el (ez még hosszab sztori hogy miért). Arra jutottunk,hogy 2013 Június 25-én megkaptam az összes addigi levelezésről a másolatokat,összes tájékoztatót...stb. Volt benne egy végzés is. Amiben az van megírva,hogy a jegyző értesítette a felperest,hogy az eljárás perré alakult,mert Én ellent mondtam. A kérdéses 10800 Forintról nyilatkozzon,bizonyítékkal álljon elő, hogy milyen jogon kéri számon rajtam,erre 15 napja áll rendelkezésre. Ezt a levelet a felperes Június 5-én vette át,de Június 20-áig és azután sem nyilatkozott az ügyel kapcsolatban,így a X.Y járási bíróság végzése:A pert megszünteti.

Ezek után Augusztus 29-én kaptam még egy levelet,hogy x.y ügyiratszámú végzés (ez a fent említett pert megszüntető végzés ügyiratszáma)"jogerőre emelkedett" . Nekem ebből az jött le,hogy akkor ennyi volt az egész. A felperes a későbbiekben sem újíthatta meg a pert mert Éna továbbiakban nem kaptam semmilyen papírt.Tehát ledobhatom rabláncaimat.


Ezek után idén márciusban megjelent a bejelentett lakcímemen a végrehajtó. Én már nem lakom ott. Lobogtatott ott egy 3 oldalas irományt,amit át is adott a szüleimnek. 2013 Október 22-ei keltezésű "tájékoztató a végrehajtási lap...valamiéről" Azon egy tök ismeretlen ügyiratszám van. A papíron az szerepel,hogy ki kicsodának mivel tartozik (10800) és hogy vagyontárgy elkobzással vagy fizetésből levonva lehet elvenni a kérdéses összeget. Persze mivel újra végrehajtó kezében van az ügy, rá van téve megint némi korpa, így a végrehajtó 55 ezret akar rajtam bevasalni!

Írtam neki levelet, amibe mellékeltem a "pert megszünteti" levél másolatát és közöltem vele hogy értetlenül állok a behajtás előtt.(ekkor még nem találtam meg otthon az augusztus 29-ei "jogerőre emelkedett" levelet,így azt nem csatoltam hozzá.

Válaszában a behajtására a fent említett ismeretlen ügyiratszámú 3 oldalas irományra hivatkozott,amit Én akkor láttam először mikor azzal anyámékhoz beállított és azt az a közjegyző adta ki,akivel Én én egész tavaly levelezgettem. Úgyhogy nem értem.

Augusztus 29-én jogerőre emelkedett a "pert megszünteti" végzés,majd a tudtom nélkül október 22-én kiadja a végrehajtás papírt.Engem nem kellett volna értesíteni? Csak következő év márciusában azon kapom magam,hogy csenget a végrehajtó?


2014. ápr. 4. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

így megy ez

köszönd meg orbánnak hogy kiterjesztette a behajtás törvényi hátterét

2014. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen,hogy ebbe is politikát szősz bele -.- ,de a kérdésre nem sikerült választ adni. Tehát kösz a semmit.
2014. ápr. 4. 16:34
 3/9 narby válasza:

Ne haragudj, de az nem kifogás, hogy nem láttad a papírt, mert kellet kapnod fizetési meghagyást és a végrehajtó is először levelet küld és csak utána megy ki, valószínűleg ők postázták is október 22-én a végrehajtási lappal együtt. Ha ezt te nem veszed át, tehát a tértivevényes levél nem kereste jelzéssel érkezik vissza, akkor is kézbesítettnek minősül.

Azt is fontos tudni, hogy attól hogy a bíróság hozott egy végzést attól a végrehajtást kérő követelése fennáll, csak ilyenkor új végrehajtási lapot kell kiállítani. Sokan azt hiszik, hogy pl. ha elévül az ügyük megszűnik a tartozás is de nem így van.

Bár tanácsot nem kértél, mindenképpen azt ajánlanám, hogy köss részletfizetést vagy a végrehajtóval vagy a végrehajtást kérővel, fizesd ki és ne legyen ebből több kellemetlenséged. Ha részletfizetést megkötöd vagy munkabéredből vonják biztos, hogy nem fognak foglalni. Sok sikert!

2014. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most mit nem értesz? Volt egy fizetési meghagyás, aminek ellentmondtál és így perré alakult. A kérelmező - immár felperes - nem adott be kérelmet, nem fizetett illetéket, stb., ezért az eljárás megszűnt. Ez a megszűnés jogerőre emelkedett, mert nem fellebbezett ez ellen senki, és pótlólag sem nyújtotta be a felperes 30 napon belül a kérelmét megfelelően. Ennek itt vége lett.


Majd később kiadtak ellened még egy fizetési meghagyást, ami viszont jogerőre emelkedett, ezért elrendelték a végrehajtását. (A permegszüntetés nem eredményez ítélt dolgot, így megtehette, hogy újra beadta az fmh iránti kérelmét a közjegyzőnél.)


A közjegyző nem szúrt el semmit.

Ennek ez a menete.

2014. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Majd később kiadtak ellened még egy fizetési meghagyást"....


Nagyszerű....és nem gondolod,hogy miután a "pert megszüntetik" és "jogerőre emelkedett a végzés" az utána való bármi féle újraindításról engem értesíteni kellett volna???

Minden levelet átvesznek a szüleim,tehát levél vissza nem megy soha,és nekem tovább postáznak mindent.

A végrehajtó levelét sikerült értelmeztetni, bár Ő hivatkozik az ismeretlen ügyiratszámra, alatta megjegyzi,hogy utána néz,hogy ez hogy lehet és nyilatkozni fog az üggyel kapcsolatban. NEm tartom jogosnak,ha menet közben a tudtom nélkül újra kezdték. Mert ha újra kezdik és szólnak simán befizetem a 10800 Forintot,de nem tették,így nem vagyok hajlandó kifizetni 50 ezret. Beperelem a közjegyzőt XD

2014. ápr. 8. 10:04
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nagyszerű....és nem gondolod,hogy miután a "pert megszüntetik" és "jogerőre emelkedett a végzés" az utána való bármi féle újraindításról engem értesíteni kellett volna???"


De. És nyilvánvalóan értesítettek is.

Hogy nem vették át a szüleid, vagy valamiért nem foglalkoztak vele, az más kérdés.

Egyébként a "beperelés" helyett inkább járj utána, mi volt, mert ha kézbesítési vélelmes, akkor azt még megtámadhatod talán igazolási kérelemmel, ha nem futottál ki a határidőből.

Amíg itt pattogsz, addig is megy az idő...

2014. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor újra elmondom. Olyan NINCS,hogy anyámék nem veszik át a levelem. OLYAN NINCS! Két eshetőség van. Vagy igazolják,hogy mikor hol hova küldték,persze ebben az esetben mutassanak tértivevényt is,meg igazolást,hogy a kézbesítés pontosan mikor történt. Vagy a másik eshetőség,hogy nem is küldtek semmilyen levelet. Mert vagy elfelejtette a közjegyző vagy gondolták k.a.s.z.n.a.k csóró állampolgárral,arra alapozva,hogy úgyse tartotta meg a levelet a "pert megszünteti" és a "jogerőre emelkedett" levelet.
2014. ápr. 8. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor pattogj itt, ahelyett, hogy csinálsz valamit. :D

Biztos jobb lesz neked attól, hogy minket győzködsz. :D

2014. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg keMeg kell várnom a végrehajtó levelét az uggyel kapcsolatban. Gondoltam én naiv hogy esetlega felmerulo problemakra kapok alternativat,de értetlen banda van itt is,akik nem.kepesek azt felfigni hogy HA KULDTEK LEVELET OLYAN NEM LETEZIK HOGY SENKI NE VETTE VOLNA ÁT. Ezen kell aztán pattognia mindenkinek -.- . Egyenlore a felperesnek/jegyzonek/jarasi birosagnak kell igazolnia hogy engem ertesitett az ujrakezdesrol,ha nem tud felmutatni bizonyitekot azonnali hatallyal be kell fejeznie a cirkuszt kulonben beperelem munkakoreben elkovetett jogszerutlen intezkedes miatt.
2014. ápr. 9. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!