Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Táppénz miatti balhé a munkahe...

Táppénz miatti balhé a munkahelyen, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Iskolában portás vagyok. Délutános, közalkalmazott. Ezen a héten vagyok 2. hete táppénzen derekam miatt, múlthéten hétfőn a beakadás határán volt,de még bementem dolgozni,kedden már nem.

A lényeg, mivel délutános vagyok,ha táppénzen vagyok helyettesítenie kell engem valakinek. A délelőttös portásnak max 1-2 órával meghosszabbítják a munkaidejét,de a többi 6-7 órára mást ültetnek be. Konyhásokat, takarítónőket, gondnokot. Ez persze hatalmas felfordulást okoz mindenki életében. Mindenki a pokolra kíván,ha beteg vagyok és még táppénzre is merek menni. Volt már mikor 39fokos lázzal otthon maradtam és mikor egy hét múlva mentem dolgozni azt hallottam vissza,hogy az egyik konyhás azt mondta,hogy biztos nem is vagyok beteg csak bekaptam a nyeles aszpirint Oo ezt így...egy nyugdíjtól 1-2 évre levő asszonytól. Ma reggel az igazgató helyettes (ő oszt be minket ha valami van, ő ellenőrzi a munkánkat, ő baszogat,ha olyan van)hívott,hogy mégis mi a bajom,mikor jövök, meg hogy ez nem fog így menni, beszélnünk kell. Hogy neki most akkor meg kell oldania erre a hétre is a beosztást a portára. Hogy rám nem lehet számítani. Mondtam neki,hogy már hogy ne lehetne, hisz amikor még nem volt délelőttös portásunk -mert elment- akkor mikor megkért rá bementem előbb. Erre cinikusan megjegyezte,hogy igen, fél órával. Közöltem vele,hogy minek után fél órát mondott, így fél órával előbb mentem be. Ő mondta, nem én. Az is fene mód csípi a szemüket,hogy délelőtt heti 3 napon idősgondozok, így a már említett "előbb be kell jönnöd" dolgot csak 2 napra tudtam vállalni. Keddre és Péntekre. Elkezdte lökni,hogy sok kollégája bejön dolgozni,mikor még hangjuk sincsen, annyira betegek. Mondtam neki,hogy Én is nemegyszer ültem bent betegen, a szülők nem egyszer megjegyezték,hogy miért nem megyek haza,de Én max a végső stádiumban mentem táppénzre.


itt külön megjegyezném, hogy influenza szerű megbetegedéssel meg amúgy is, bármi bajom volt egy hétnél tovább sosem voltam otthon. Legutóbb November elején voltam egy hát táppénzen. Még az orvos is mondta,hogy még egy hétre kiírna,de nemet mondtam,mert leszedik a fejem. A következménye az lett, hogy December közepére eltűnt az ízlelésem és a szaglásom is. Januárban tudtam csak elmenni fül orr gégészetre ahol megmondták,hogy amiatt képződött masszív takony a szaglóhámomon -amit kifújni nem tudtam az orromból és az általános orrsprayk sem szedtek ki- hogy novemberben nem gyógyultam ki a dologból rendesen. 5 ezrembe fájt egy 30 db-os gyógyszer meg egy speciális szirupos orrspray, amivel már érzem az ízeket meg a szagokat.


Na,mindegy. Szerintetek mit mondjak a "főnökasszonynak"? Azért idézőjel,mert papíron nem ő a főnököm. Olyas valaki akit még életemben nem láttam. De mióta a tanárokat átmentették a Klesberghez azóta gyakorlatilag közünk nincs egymáshoz. Máshonnan kapjuk a fizetésünket is.

Párom azon a dumán van fent kiadva,hogy "Meddig leszek beteg?" Mintha azt bárki kitudná számolni....Egyébként jövőhéten hétfőn már menni fogok, ezt mondtam is neki,de attól függetlenül idióta.


2014. márc. 25. 10:17
 1/7 anonim válasza:

Borzalmas lehet a légkör nálatok. Nagyon sajnálom!


Nálunk az iskolában tavaly kirúgták a két imádott portásunkat. Mindketten csökkent munkaképességűekként dolgoztak ott. Imádtuk őket és meg is sirattuk amikor elmentek. Amikor nem tudtak jönni (ritkán volt ilyen), mi tanárok felváltva ültünk be a portára 1-2 órára. Semmi gondot nem okozott, hogy nem a tanáriban ücsörögtünk...


Amióta kirúgták őket, közcélúak vannak helyettük, ebben a tanévben már legalább 10-en megfordultak itt...egyik butább, büdösebb, mint a másik...


Na de visszatérve hozzád! Ha a főnökök hozzáállása ilyen, azon nem tudsz segíteni sajnos. Viszont keress magadnak szövetségest. Akár a tanárok között, akár a konyhások, takarítók, irodisták között. És boltold le valakivel, hogy helyettesítsen viszonossági alapon, amikor beteg vagy. Így az igazgatónőnek nem okozna gondot a beosztás és nem fújna rád kollektíven mindenki.

Biztos van legalább egy olyan ember, aki beülne helyetted pár napra (cserébe varrsz majd neki valamit, vagy megcsinálsz neki valamit, vagy te helyettesíted őt, ha neki lesz erre szüksége...)!

2014. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kb 40 éves munkaviszonyom alatt nem voltam még táppénzen, így nem tudom milyen az, és mit kell mondani a főnöknek


biztos, hogy kell neked ez a munkahelyen ilyen lerobbant állapotban?

2014. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Most ugye csak ki akartad a lelkedet önteni? Mert kérdesed az nincs. Hétfőn mész, a kedélyek megnyugszanak és megy minden a maga rendjén. Jobbulást.
2014. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Nálunk csak a technikai dolgozók jöhetnek szóba helyettesítés jogcímen. Van 2 kolléganőm,akivel jóban vagyok. Az egyik be is szokta vállalni,hogy pár órát beül,de még mindig ott van 4-5 lukas óra,ami katasztrófát okoz a többieknek. A másik kolléganőnek akkora a területe takarítás ügyileg,hogy ne tudna elszabadulni.


#2 Jó Neked. Én születésem óta asztmás vagyok (bocs, 3 éves korom óta), napi 8 órát ülök egy székben és azt alighanem nem kultiválja a derekam. Emellett,ha ép nem csinálok "semmi rosszat",akkor is közszájon forgok,hol az alkatom,hogy bármi ami szerintük nem úgy jó rajtam,ahogy van. Tudod, ép mi aktuális a 8 általánost végzett,"Az életem olyan unalmas, hogy máséval foglalkozom" kategóriájú takarítónők között.Úgyhogy még a kedélyem sem túl jó odabent...ami előbb utóbb kivetül az egészségügyi állapotomra is.


#3 Feltettem a kérdést. Hogy szerintetek mit kellene mondani? Csak azért volt hosszú a leírás,mert ha azt írtam volna csak, hogy:"s.e.g.g.f.e.j a főnök,baja van,hogy táppénzre megyek,mit tegyek?" akkor azt írtátok volna,hogy "Írd le bővebben, biztos van oka amiért pikkel rád...."...ezzel biztos előrébb lettem volna.

2014. márc. 25. 11:05
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"#3 Feltettem a kérdést. Hogy szerintetek mit kellene mondani?"


De már beszéltél vele. Azon kívül, hogy megmondtad, hogy meddig kell tápéénzen lenned, nincs más mondanivalód a számára. Értem én a kifakadásodat, de nincs mt tenni ebben a helyzetben.

2014. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keresőképtelenség esetén jogosult vagy betegszabadságra ill. táppénzre a törvény által előírt feltételek mellett.

Természetesen az állapotoddal kapcsolatban tájékoztatási kötelezettséged áll fenn a munkáltatód felé.

Az önhibáján kívül keresőképtelen munkavállaló helyettesítése a munkáltató felelőssége.

Ezekkel gondolom Te is tisztában vagy.

Mi akkor a kérdésed?

2014. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 Az,hogy ennek ellenére baszogatás veszélyének vagyok kitéve! :D Ugyanis nálunk kötelessége van mindenkinek jogai pedig csak pár embernek.
2014. márc. 27. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!