Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis tanúzás fontos tények...

Hamis tanúzás fontos tények elhallgatása?

Figyelt kérdés
Az eset: zaklatási perben a volt feleség beperli a férjet, hogy megszabaduljon tőle és a gyermeket elvehesse. A bíróságon az anya és gyermekei eljátszották a "hattyú halálát", hogy ők meg voltak félemlítve, holott a férj közel 1000 oldalnyi levéllel tudja bizonyítani, hogy kérlelte, nem tagadván, hogy néha kiborult. Az anya lánya a férj mellett állt sokáig, míg az anyja megfenyegette, hogy tanúskodjon mellette. A bíróság hitt nekik, az apa 1000 oldalába bele se olvastak. Feljelentheti-e az apa az anyát és nagykorú gyerekeit hamis tanúzásért?

2014. márc. 16. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szép kis család. Szerintem forgass belőle egy szívszorító drámát. Az jobban megéri, mint a per. Lenyúlhatsz egy csomó lóvét.
2014. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem egy tartalmas válasz. Ez sajnos a valóság. Hozzátartozik, hogy a két gyereke előző házasságából való, a férjjel egy közös kislánya van.
2014. márc. 16. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Feljelenteni bármikor bárkit lehet, a kérdés az az, hogy érdemes-e.


A kérdésben vázolt esetben semmi értelem sincs, mert semmiféle hamis tanuzás nem történt, egyszerüen a saját véleményüket mondták el.


Mellesleg nem érdemes ugyanezt a témát naponta újra feltenni, mert semmi sem változik.


Eléggé kizártnak tartom, hogy te annyira fehér bárányka lennél, mint ahogy feltünteted.

2014. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne ha másodfokra vinnéd az ügyet.
2014. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Eléggé kizártnak tartom, hogy te annyira fehér bárányka lennél, mint ahogy feltünteted."


Elismertem, hogy kemény viták voltak, ők tagadták, csak azt hajtogatták, hogy fenyegetve érezték magukat és hogy még kérleltek is, holott ők küldték a napi 30-50 zaklató, fenyegető e-mailt. És ebből "generáltak" zaklatási pert. Szemben a tényekkel.


Pszichés problémák is vannak, kivizsgálás is lett kérve. A gyermeket féltem, hiszen még két éves sincs és 6 hetes kora óta tiltják. Néha látom pár percre a Családsegítőben (ott is ellenzik, hogy behozzák), mert már abba is beleegyeztem (hogy hivatalos tanúk előtti láthatás legyen), mivel a korábbi láthatás megtagadásokat úgy állították be, hogy én nem érdeklődtem a gyerek felől.

Pedig annyira igen, hogy elhelyezési kérelmet is beadtam.

2014. márc. 16. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!