Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Választási értesítőt mikor...

Választási értesítőt mikor küldik?

Figyelt kérdés
Változott a 2014-es országgyűlési képviselőválasztási szabály. Állítólag ahhoz, hogy valaki szavazni tudjon, regisztráltatni kell magát ugyanúgy, mint a külföldön élőknek. Ha ezt megtette, akkor számíthat a választási értesítőre. Tényleg így van? Időtlen idők óta nem változott a lakcímem és nem kaptam meg a választási értesítőt.
2014. febr. 18. 13:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
belapus - ha nem kapok választási értesítőt, akkor jelentkeznem kell, hogy vegyenek be a választási névjegyzékbe, ez egyenértékes egy regisztrációs művelettel.
2014. febr. 18. 16:22
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha most valaki nem kapott választási értesítőt az azt jelenti, hogy nincs benne a választási névjegyzékben"


Vagy azt, hogy lusta volt a postása.

2014. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 belapus ***** válasza:

Az Értesítőt én pénteken kaptam meg.Ebben az szerepel, hogy melyik megye, hányas számú választókerületében, melyik település, hányas számú szavazókörének a névjegyzékében szerepelsz.Leírják a pontos címet és a szavazás idejét, a szavazás feltételeit.Ez utóbbi a következő:

"A szavazás feltétele, hogy személyazonosságát igazolja a következő érvényes igazolvány(ok) bemutatásával:

A. lakcímigazolvány és - személyazonosító igazolvány vagy

- útlevél vagy

- vezetői engedély

vagy

b. a lakcímet vagy személyi azonosítót tartalmazó személyazonosító igazolvány."

Valószínűleg ugyanott kell szavaznod ahol eddig, de ha bizonytalan vagy, a polgármesteri hivatalban vagy az ott működő választási irodában kérhetsz segítséget.

2014. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mint előbb írtam: várom az értesítőt ezen a héten, s ha nem kapom meg, a jövő héten regisztráltatom magam a jegyzőnél.
2014. febr. 18. 17:00
 15/19 anonim ***** válasza:
2014. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Csütörtökön 20-án megkaptam a választási értesítőt.
2014. febr. 21. 15:45
 17/19 anonim ***** válasza:
Azéé:)
2014. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na ugye
2014. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jó neked!Én még máig nem kaptam pedig nem ez lesz az első szavazásom,eddig soha nem volt probléma. Most megkereshetem a jegyzőnket de jó.
2014. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!