Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Választási értesítőt mikor...

Választási értesítőt mikor küldik?

Figyelt kérdés
Változott a 2014-es országgyűlési képviselőválasztási szabály. Állítólag ahhoz, hogy valaki szavazni tudjon, regisztráltatni kell magát ugyanúgy, mint a külföldön élőknek. Ha ezt megtette, akkor számíthat a választási értesítőre. Tényleg így van? Időtlen idők óta nem változott a lakcímem és nem kaptam meg a választási értesítőt.
2014. febr. 18. 13:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A regisztrációról volt szó, de elvetették! Az értesítőt már meg kellett volna kapnod, tegnap járt le a határidő.


Amennyiben nem kaptál, jelezd a jegyzőnél, vagy a helyi választási iroda vezetőnél, akik majd pótolják.

2014. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Vagyis aki nem igényelt Tesco pontgyűjtő kártyát, azoknak nem küldött a választási iroda.

Tehát akkor egyeseknek mégis kell magukat regisztráltatni, ha nem akarnak kimaradni a választásokból.

2014. febr. 18. 13:43
 3/19 anonim ***** válasza:

Ne csinálj már ebből ekkora problémát! Ha annyira szeretnél választani, simán megteheted mindenféle értesítő nélkül is. Elég ha viszel magaddal érvényes személyit, és lakcím kártyát. Én már többször szavaztam így.


Jó voksolást, aztán jó helyre tenni azt az X-et!!:)

2014. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Eddig valóban megtehetted, mert benne voltál a választási névjegyzékben.

Ha most valaki nem kapott választási értesítőt az azt jelenti, hogy nincs benne a választási névjegyzékben.

Vagyis ha nem regisztráltatod magad, a választás napján hiába mennél szavazni a személyiddel és a lakcímkártyáddal, nem szavazhatsz.

És mivel megváltoztak a választási körzetek, azt se tudod választási értesítő nélkül, hogy melyik körzetre szavaznál, azaz jelentkezni se tudsz a választási bizottságnál.

2014. febr. 18. 13:54
 5/19 anonim ***** válasza:
Hoppá! Tájékozottabb vagy mindannyiunktól, akkor mire ez a kérdezősdi?
2014. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Napokon belül megkapod

(már elkezdték kiküldeni)

2014. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Csak arra föl kérdezősködtem, mert nem voltam biztos abban, hogy mint bennszülött magyar nem kell mégsem regisztráltatnom magam.

De ezek szerint akik nem igényeltek Alaptörvényt, vagy nem válaszoltak Orbán Viktor lakosságot megkereső kérdéseire, vagy nem írtak alá rezsiharcot hirdető íveket, azok mehetnek külön fölvetetni magukat a választási névjegyzékbe.

2014. febr. 18. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:

"De ezek szerint akik nem igényeltek Alaptörvényt, vagy nem válaszoltak Orbán Viktor lakosságot megkereső kérdéseire, vagy nem írtak alá rezsiharcot hirdető íveket, azok mehetnek külön fölvetetni magukat a választási névjegyzékbe."


Értelek. Nyugi, nem erről van szó!:) Én sem kötöttem velük soha kompromisszumot, soha semmit nem írtam alá, és mégis megkaptam. Erre csak nem képesek?!


Örülök, hogy NEM fidesz szavazó vagy! Jajjj, psssszt.

2014. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

ma 14:14


Érdekes, hogy mára odáig jutottam, hogy lehetségesnek tartom ezt a fajta megkülönböztetést, és azt hiszem, nem vagyok ezzel egyedül.

Akkor várok még néhány napot, s ha addig se kapom meg a választási értesítőt, akkor a jövő héten regisztráltatom magam.

2014. febr. 18. 14:18
 10/19 belapus ***** válasza:
Regisztrálni azoknak kell(ett) - a külhoniak mellett -, akik nemzetiségi listára szeretnének szavazni pártlista helyett.
2014. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!