Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitagadhat-e apám teljes...

Kitagadhat-e apám teljes mértékben?

Figyelt kérdés

Apámmal születésem óta nem ápolok vmi fényes viszonyt. egyszóval utál engem.

a lényeg: ha ír egy végrendeletet, amiben kitagad, akkor az azt jelenti, hogy kb egy doboz gyufát sem öröklök utána? vagy van valami minimum örökség, ami törvényesen jár nekem?

nem mintha rá lennék szorulva, csak érdekel mire számítsak.

köszi a válaszokat


2008. júl. 20. 00:04
1 2
 11/13 anonim válasza:
50%
Szia! Megértelek hasonló az apám. Szóban már közölte is hogy ki vagyok tagadva :) kb 8évesen kaptam tőle utoljára csokit mint anyum meg húgom amikor segrészegen hazatért a kocsmából. Azóta iszik. A közös házat sikerült eladni az ő részét a kocsmában lehet keresni :S Nagyon én sem értem mi a problémája velem, leszámítva azt hogy én is lány vagyok(nem fiú...nincs aki tovább vigye a nevét) és anyu már nem akart még egy gyerek egy alkoholistának. Tovább ovodásan molesztált (ezt nem tudom mért az én hibám) Valamint 13,5 évesen leült megbeszélni velem hogy ő ugy gondolja nekem is szűzen kell férjhez mennem mint anno anyunak. egyuttal nagykalapácsal a kezében az akkori összes fiu spanomat elüzte mikor jöttek. Aztán középiskben percre pontosan kérte miért nem értem el a szakadó esöben a buszt. Majd volt barátom... és itt világ vége lett. minden nap ivás, üvegtörés, borogatás, hajnalig ordított a zene lent de nálunk este8tól "áramszünet" volt, mert holnap suli. Nem beszélek vele, telefont nem veszem fel. Én inkább attól tartok hogy az adóságait hagya rám meg húgomra. Remélem nem baj hogy mindezt leírtam. További sikeres életet:)
2008. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

huh...

hát az én apám egy burzsuj geci. mi sem vagyunk csórók hálistennek. vagyis hála szegény nagyszüleimnek, akik vettek nekem 1 lakást, tehát erre már nem lesz gondom...

de ha ők nem lettek volna, akkor most a híd alól nyomnám a wifit a laptopommal... :D

komolyabban: apám kiforgatott volna az összes vagyonunkból...


nem akarlak lelombozni, de a pasim követeléskezeléssel foglalkozott, és tőle tudom, h adósságot is lehet örökölni... és apád életmódja alapján erre lehet számítani...

azért sok szerencsét és kitartást az életben!

2008. aug. 13. 22:11
 13/13 dtigenerator válasza:

Amúgy meg ez a "nem viszed tovább a nevemet" dolog hülyeség. Tudtommal a nő vezetéknevét is lehet adni a gyereknek, ha az apával le van zsírozva... Szóval nőnek lenni egyáltalán nem garancia arra, hogy nem viszi tovább az ember a nevét. Amúgy meg kit érdekel mi a gyerek vezetékneve, a vérem tovább folyik benne, most pár betű a személyi igazolványán nem tagadja le a tényt, hogy a vérrokonom.... Állatság...


Amúgy meg szerintem ha ennyire gyűlölöd az apádat, miért érdekel, hogy mit hagy rád, vagy mit nem hagy rád? Szard le, ha eddig se törődött veled, halála után miért kellene hogy részesedj belőle.

2010. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!