Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitagadhat-e apám teljes...

Kitagadhat-e apám teljes mértékben?

Figyelt kérdés

Apámmal születésem óta nem ápolok vmi fényes viszonyt. egyszóval utál engem.

a lényeg: ha ír egy végrendeletet, amiben kitagad, akkor az azt jelenti, hogy kb egy doboz gyufát sem öröklök utána? vagy van valami minimum örökség, ami törvényesen jár nekem?

nem mintha rá lennék szorulva, csak érdekel mire számítsak.

köszi a válaszokat


2008. júl. 20. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a végrendelet nem szent és sérthetelen, nem olyan, mint az angol jogrendben. Itt a végrendelet megtámadható, pont az ilyen esetekben, szóval pl. az elhunyt gyerekei, házastársa megtámadhatja jogi úton a végrendeletet, ha úgy érzi, hogy nem örökölt méltányolhatóan.
2008. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak tudod nem sok embernek van kedve szaros százezrekért pereskedni évekig. úgyhogy sztem leszarom azt is ha kiatagad :P
2008. júl. 20. 11:53
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát, 1 picit finomabb hangnemben is megköszönhetted volna a választ:)
2008. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Örökségből valakit kitagadni csak törvény által meghatározott indokokkal lehet. Ilyen pl. a börtönviselés, az örökhagyó vagy családtagja életére törés. Ha a kitagadás feltételei NEM állnak fenn, akkor az örökségből érvényesen nem vagy kitagadható, a kötelesrészt meg kell kapnod. (Ez a normál örökséged fele.)

A kitagadás még akkor sem jogszerű, ha az okok fennállnak, de a végrendeletben NEM jelzi az okot, amiért a kitagadás megtörtént.

2008. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Szia,


A kitagadásnak nagyon komoly, tételesen felsorolt feltételei vannak a hatályos öröklési jogban. Feltételezem, hogy nem törtél az életére, nem ítéltek jogerősen szabadságvesztésre, ugyanis ilyen súlyú cselekményekért lehet szó kitagadásról.


A végrendeleti öröklés esetén is (ha alakilag és tartalmilag megfelelő a végakarat), jár a kötelesrész.

2008. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédunkban nemrég elhunyt egy idős ember. A feleségére hagyta a házat (ugyanis nem tudott volna hol élni). Az elhunyt fiait ez nagyon zavarta (a hölgy nem az édesanyjuk) és ezért eladták a házat és a nőt pedig a szembe szomszédhoz rakták albérletbe. De csak úgy, semmi nélkül.

Ennyit a törvényekről és betartóiról. :S

2008. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

jajj, bocsi, akkor köszi mindenkinek aki eddig, és ezután fog válaszolni.

egyébként nem vagyok börtönviselt, nem iszok, nem drogozok.

helyette egyetemre járok, és dolgozok is mellette.

annyit tudok az egészről, hogy anno magyon összerúgták a port anyámmal, meg anyukám szüleivel, tehát a nagyszüleimmel, akik már sajnos nem élnek :(

de amúgy semmi olyan komolyabb ellentét nincs köztünk ami okot adna a kitagadásra, csupán annyi, hogy utál az apám. és azért sem akar pénzt hagyni rám, meg semmi anyagi javat, mert úgy gondolja, hogy nincs rá szükségem. ahogy mondtam, nem szorulok rá, de kapok vmit azt nem utasítom vissza. így is adósom, mivel több mint 10 éven keresztül nem fizetett gyerektartást...

2008. júl. 20. 16:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalva az egész:

[link]

2008. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Így nem tagadhat teljesen ki - de pl. eladhatja a házat, aztán elköltheti a pénzt. Te meg futhatsz utána.
2008. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát megalázni bizti nem fogom magam. ha annyira kapzsi és önző, akkor inkább dugja fel magának a pénzét. nem mellesleg, egész életében minden más szarra tudta költeni a pénzét, kivéve a lányára... inkább vett magának új kocsit, mint nekem új cipőt. pedig tudtommal nem adtam rá okot. akinek hasonló az apja, az érti mire gondolok...
2008. júl. 22. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!