Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behívták közmunkára a párom,...

Behívták közmunkára a párom, de munkaügyiben járandósági juttatáson van. Mit lehet tenni, hogy eltolják a közmunkát?

Figyelt kérdés

Most kap 80 ezret a munkaügytől a párom. Ha közmelóra menne akkor kapna talán 30-36 ezret. Ez nem valami sok. Nem lehet kitalálni valamit amíg lejár a 3 hónapos járandóság a munkaügyben?

(Azt találta ki, hogy zárás előtt negyed órával megy oda, hátha betöltik addigra az állást, és akkor csúsztathat, de itt a tél, lehet, hogy még kevesebben is lesznek). Dokihoz is kell mennie alkalmasságira. Mit lehetne tenni? Fizessünk a dokinak, hogy ideiglenesen nem alkalmast írjon be? De mégis mennyit? Azért a 80 ezer és a 40 ezer közt elég nagy a különbség!



2013. nov. 27. 11:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Most bement a polgármesteribe, mert ez a járandóság elméletileg munkaviszony (nyugdíjjárulékot, TB, adót, stb- vonnak belőle) ugyebár és most az önkorm megbeszéli munkaügyivel, hogy most a páromnak kell-e vagy nem kell közmelóra mennie. Ha kell mennie akkor levelet fognak küldeni.
2013. nov. 28. 12:15
 12/13 anonim ***** válasza:

Annyira nem rossz a közmunka. Én is közmunkán vagyok, az egyik minisztérium háttérintézményében dolgozom egy irodában, havi bruttó 85800 Ft.,- fizetéssel. Kevés a pénz, de legalább a munka jó és örülök, hogy van.


Közmunkára csak az álláskeresési járandóság lejárta után küldenek. Legalábbis én úgy tudom. Én kértem, hogy ha van akkor vállalom, így már egy hónap után kiközvetítettek.

2013. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Bocs, 95. 800 Ft,-
2013. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!