Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lecsukhatják ez miatt a párom?

Lecsukhatják ez miatt a párom?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a barátommal 8 hónap múlva leszek 18.

a barátom külföldi, de gyakran hazajár.

egy hete kb kijöttem hozzá külföldre. én még tanköteles lennék de nem jártam suliba kb 1 hónapot és aztán jöttem ki.

ezért a barátomat megbüntetik? amiért kijött velem, és vele élek?

az apám a gyámom de kb 3 havonta egyszer ha eljön és akkor is mamámhoz. felénk nem is érdeklődik. nagyszülőkkel élek és ők mikor eljöttem azt mondták hogy mehetek de nagyon féltenek stb.

szoval ugymond engedélyel jöttem ki, csak nem az apám adta.

mamámámhoz van bejelentve a tartozkodási helyem, de apám a gyám.

a barátomat lecsukhatják vagy megbüntethetik?

és engem elvihetnek a menhelybe?



2013. nov. 23. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nincs miért izgulnod! Igaz, hogy még tanköteles vagy, de ha a párodnál vagy, ő nem közvetlen hozzátartozó és nem is rokon, ilyen téren nem tartozik felelősséggel érted, ráadásul nem is tart fogva, szóval ezzel kapcsolatban nincs olyan dolog, amiért őt előállíthatná a rendőrség, szerintem logikusan gondolkodva semmi törvénybeütközőt nem tett!
2013. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az iskola miatt a gyámodat vonják felelősségre. Bar kétlem, hogy apad a gyamod lenne, inkabb a gondviselod. A barátodnak semmi baja nem esik, tulajdonképpen nem is számít az ügyben. Menhelyre nem visznek, amúgy is nevelő otthon a neve, csak az állando lakhelyedrol vihetnek vissza.
2013. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, elfelejtettem hozzátenni, hogy neked sem kell izgulnod a gyámhatóság miatt, mert egy "gyámos" bírósági eljárás több hónapig is eltarthat, utána meg már úgyis nagykorú leszel, ezért az egésznek a hátralevő idő és vele a korod miatt semmi értelme nem lenne!
2013. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16 év már a tankötelezettség.
2013. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy mit követett el. Megölt valaki, vagy miért csuknák le?
2013. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1. - nekem még 18 év a tankötelezettség.

2. - azért mert engem kihozott.

2013. nov. 24. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
"aztán jöttem ki." - azt nem írtad, hogy ő hozott ki! Így már érthető a kérdés! Passz...
2013. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!