Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megkérdezte, mit...

A párom megkérdezte, mit kérek születésnapomra, mire én mondtam, hogy egy gyűrűt.5 éve együtt vagyunk?

Figyelt kérdés
Gyerek is van. A gyűrűt megkaptam,volt eljegyzés, de amikor aznap este megkérdeztem, hogy az esküvőnk ezek után mikor lesz, arra azt válaszolta, hogy azt ki kell érdemelni.. Azota se került szoba ez a téma, ez fél évvel ezelőtt volt. Ez hogy esett volna nektek?
2013. nov. 18. 11:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen ostoba lennék, hogy kieroszakolnék egy lánykérést, akkor biztos rosszul esne.
2013. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

A barátodnak szerinted hogy esett, hogy erőltetsz egy olyan döntést, amiről egészséges kapcsolatban ketten beszélnek és állapodnak meg? Itt meg te eldöntötted helyette és kierőszakoltad :)


Úgy gondolom, jogos volt a kijelentése.

2013. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%

Rosszul esett volna.

Megvárhattad volna, amíg ő kéri meg a kezedet. Ez olyan volt, mintha kiprovokáltad volna.

Ne emlegesd az esküvőt, eljegyzést sürgetted, azt már nem kéne. Ő a férfi, majd lép, ha akar. Mi nők, ne akarjuk már átvenni tőlük ezt is.

2013. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
5 év és gyerek után szerintetek meddig várjak??
2013. nov. 18. 11:36
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

Addig, amíg ideálisnak nem érzitek az időt. Ha neked ez nem fér bele, akkor nem kellene össze-vissza gyereket szülnöd, hogy veled maradjon...


Legalábbis szerintem elmond valamit a kapcsolatotokról, ha 5 év és egy gyerek után még nem "érdemelted" ki a házasságot nála.

2013. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Számomra furcsa, hogy 2-3 év után se derült ki, hogy hogyan vélekedtek a házasságról. Te nem tudtad meg, hogy ő mit gondol, és valószínűleg ő sem, hogy te mit.

Nagyon sokan úgy vannak ezzel a kérdéssel, hogy ha jön a baba, jöhet az esküvő is. A meddő nők értéktelenek, ez azt jelenti ? (Ez nyilván költői kérdés.)

Ha neked eddig úgyis jó volt, hogy elkötelezettség nélkül együtt élsz vele, ezután miért nem jó? Fodítva is feltehetem: eddig miért volt jó? Nem volt olyan igényed, hogy a lehető legtöbbet adja neked? Így gyereket szülni nem volt "bátorság", vagy éppen felelőtlenség? Elismerte egyáltalán a gyereket?

Kár, hoyg most jelentkeznek a házasság iránti igényeid, ő nyilvánvalóan nem akar elvenni. Én a helyedben legkésőbb 2 év együttjárás után kiderítettem volna, hogy milyen nézeteket vall a házasságról, és ha megtudom - még időben és gyermek nélkül - szakítok és olyan embert keresek , aki valóban akar engem.

Ezt most is megteheted.

Szerintem nem az a baj, hogy elmondtad, szerinted megérett a kapcsolatotok a házasságra, az a baj, hogy ezt későn tetted. És ez nem a leánykérés kierőszakolása, nem vagy már leány a szó biológiai értelmében, anyuka vagy! Némelyik válaszoló úgy érzi, hogy olyan helyzetben vagy, mint aki még nem is terhes az élettársától, mert olyan helyzetben és kapcsolati stádiumban lehetne így is fogalmazni..

EGy ismerősöm, aki egy 27 éves lány 5 évig járt együtt a párjával, aztán elhagyta - éppen azért, mert a fiú "elfelejtette" megkérni a kezét. A pasi utólag bánta meg az egészet.

Jelenleg 2 dolgot tehetsz:

1. Beletörődsz abba, hogy nem leszel a felesége

2. Ultimátumot adsz neki: ha nem vesz el, elhagyod, mert ez szerinted annak a jele, hogy nem tervez veled hosszú távon, különben miért nem merne elköteleződni..

Ez utóbbi esetben vagy észbe kap és elvesz, vagy elhagyod és beadod a bíróságon a gyermekelhelyezési pert, mert ha nincs házasság, akkor annak felbontására lem lesz szükséged. És ez esetben találhtsz valakit, aki valóban megérdemel, mert szerintem a mostani élettársad lehet, hogy meg sem érdemel.

2013. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A legközelebbi szülinapodra esküvőt kérj! :D

Most komolyan, hogy a francba nem beszéltétek meg öt év alatt a hosszútávú terveiteket?

2013. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Ezt ott rontottad el, hogy AJÁNDÉKBA kérted a gyűrűt, nem is értem, hogy nem esik ez le neked.

Párod nyilván annyira nem lelkesedik, te meg adu ászként megalázkodtál előtte, nem csoda, ha a házasságról úgy véli ezek után, hogy az neked ajándék, és tőle függ, mikor kapod meg (ez a "ki kell érdemelned" elég gusztustalan megjegyzés volt ennek ellenére).

Én eleve nem szültem volna házasság előtt, és nem is vártam volna öt évet ezzel a kérdéssel, mert nekem fontos az esküvő. Ha te öt évig szóba sem hoztad, és szültél is neki, "joggal" hihette, hogy megúszta a dolgot, még ha ez csúnyán is hangzik.

A házasság témát csak úgy mellékesen kellett volna felhoznod, hogy neked fontos, és nyilatkozzon ő is a szándékairól. Bár ennyi idő és gyerek után tényleg nem sürgeti úgymond a párod semmi.

2013. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első -vele töltött- szülinapomra kaptam azt az ígéretet, hogy nemsokára eljegyez. Ez volt 5 éve. Egyébként ahogy kimondtam, hogy mit szeretnék szülinapomra, már meg is bántam, és mondtam neki, hogy nehogy nehogy tényleg gyűrűt vegyen, azt majd akkor, ha ő is komolyan gondolja. Erre erősködött, hogy higyjem el, nem venne gyűrűt, ha nem akarná ő is. Az eljegyzést teljesen jol megszervezte. Viszont folytatás nem következett:(
2013. nov. 18. 12:18
 10/23 anonim ***** válasza:
6%

Neked tényleg egy papír jelenti a boldogságot??

Mit számít az, hogy ha amúgy teljesen jól megvagytok, boldogságban, szeretetben?

Elhiszem, hogy jó lenne, meg szép lenne, erre minden lány, nő vágyik, de nem az eskuvői szertartás jelenti a boldogságot.

2013. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!