Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szüleim be akarnának...

Ha szüleim be akarnának oltatni H1N1 ellen és én nem akarnám, akkor kinek a szava lenne a döntő?

Figyelt kérdés

Júliusban leszek 18éves. Megkaptuk a papírt, hogy a szüleint engedélyezik-e az oltást vagy nem. De mi van akkor ha mondjuk én nem szeretném beoltatni magam, de a szüleim igen. Mármint hogy oltassam be magam. Ilyenkor mi van? Muszály lesz beadatnom magamnak, vagy ilyenkor nekem van jogom eldönteni, hogy akarom-e? Sajnos nálunk ez a helyzet.

És ha fordítva lenne? Ha szüleim kitöltenék hogy nem engedik hogy kapjak, és én szeretném ha beoltanának? Ha nagyon szeretném, hogy kapjak én is, akkor itt hiába mondok bármit, mert a szüleim felelőssége és "nem" esetén semmiképp sem kaphatok, vagy már majdnem 18 évesen van ahhoz jogom, hogy ha kérem beadják?


2009. nov. 16. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor a szüleid döntenek.

De próbáld meg inkább velük megbeszélni, érvelj amellett, hogy miért nem szeretnéd, vagy, hogy miért szeretnéd azt, hogy beoltsanak.

2009. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lefogni nem tudnak (ott vágnám szájon az orvost). ha meg erőszakoskodnak akkor velük van a baj.
2009. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erőszakkal nem fognak beoltani, attól függ, mennyire vagy határozott.

Szülői beleegyezés nélkül viszont szerintem akkor sem oltanak be, ha kéred.

Bár nem tudom, itt számít e a 14 év?

2009. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem múltál el 18, akkor a szüleid szava a döntő, szóval hiába akarod megkapni, ha ők nem engedik. Viszont abban biztos vagyok, hogy nem fognak lefogni és tövig belédvágni a tűt...
2009. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha megharapod a dokit tuti békén hagy :D
2010. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!