Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem efféle félelemk...

Feljelenthetem efféle félelemkeltés miatt?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy amíg barátnőm bement a boltba én a járda szélén várakoztam a német juhász kutyámmal úgy hogy a járókelők különösebb gond nélkül elhaladhassanak mellettünk.Jött egy srác a vizslájával, ám a kutyám vicsorogni majd ugatni kezdte az ő kutyáját mire az gyáván kihúzta a fejét a nyakörvből és visszafutott az utca elejére menekülésképp. Tök röhejes volt az eset ezért kuncogva megjegyeztem valami olyasmit hogy nem valami tökös a kutyája. Erre a srác visszaválaszolt hogy" Ő nem, de én igen" és elkezdett feszíteni. Megvillantotta a bicepszét ami bennem mondhatjuk úgy félelmet keltett ...gondolván mégis mi lesz a következő, talán nekem jön?

Kérdésem arra is vonatkozik hogy ha megtehetem egyáltalán hogy feljelentem akkor érdemes is megtennem?.....szerintem ha megússza valami ejnye-bejnyével annak nincs értelme csak az időmet pazarlom...



2013. nov. 3. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd pofán vág a beszólásod miatt, akkor feljelentheted. Ilyet, hogy "félelemkeltés" a magyar büntetőjog nem ismer.
2013. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Re:

Gyűlöletkeltés van, de annak megvalósulása csoporthoz köthető, nem személyhez.

2013. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz mindenre törvény, ami megvéd titeket és nem mindig a "beperelem!", "feljelentem!" a megoldás. 1000 ilyen kérdés van már itt mindenféle pitiáner ügyben (ez mondjuk sanszos hogy viszi a pálmát), hogy rám szólt a tanár, elment egy cigány a ház előtt, utánamkiabált a szomszéd, stbstb. Ilyenekre nincs törvény, se kapacitása senkinek, hogy ezekkel foglalkozzon. Ezeket simán egykét mondattal el kell tudni intézni. Ha már ilyen ... vagy hogy más kutyáját fikázod fennhangon, akkor ne csodálkozz ha rádszólnak.
2013. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval te szóltál be neki és amikor "megvédte magát" még csak nem is tettlegesen, hanem verbálisan akkor te akarod feljelenteni :D
2013. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg nem. Egy példa: Utcán ketten megállítottak, közölték, hogy pakoljak ki mindent, vagy fogak nélkül megyek haza. Szégyen a futás, de hasznos, elfutottam. Rendőrt hívtam. Jön a rendőr: - Hozzám értek? - Nem. - Elvettek valamit? - Nem. - Akkor nem történt semmi.


Ettől függetlenül a jelen helyzetben abszolute nem neked van igazad, te voltál a provokáló fél amúgy is, ezt inkább csak arra mondom, hogy tettlegesség nélkül nincs tényállás.

2013. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez kész XD Persze menj jelentsd fel! Legalább röhögnek egy jót a rendőrségen:DD
2013. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5ös annyit még én is tudok hogy a te eseted rablás kísérlete csak lusta volt a rendőr a papírmunkához gondolván ugyse lesznek meg a tettesek. én a nálam okosabbak véleményére vagyok kiváncsi:régen a csapból is ezt lehetett hallani hogy így félelemkeltő ez félelemkeltő az...ha teszem azt nem büntetőjogi kategória akkor egyéb peres úton (nem értek hozzá azért kérdem de pl kártérítés kilátásba helyezése valamilyen jogcímen)észhez lehet téríteni hogy ne vagánykodjon meg ilyesmi
2013. nov. 3. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az erővel, akkor a kutyáitok az állatvédőknél rendezzék le? A te kutyád kezdte a félelemkeltést. Egyébként 10 évesek vagytok?
2013. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kérdező te ilyenkor elolvasod magad is amiket leírsz? :D
2013. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!