Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az ha egy cigány...

Voguelilias kérdése:

Miért van az ha egy cigány elkövet egy bűncselekményt, akkor a jegyzőkönyvbe nem azt írják, hogy roma származásu hanem csak annyit, hogy feltehetően sötétbőrű?

Figyelt kérdés
2008. júl. 7. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Mert magyarországon az a cigány, aki annak vallja magát! A rendőr nem írhatja be hogy az elkövető cigány, mert ezzel diszkriminálná! :-(

Ráadásul ellentétben több "nyugati" országgal, nálunk ilyen irányú statisztikát sem lehet hivatalosan készíteni!

2008. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Mert ma Magyarországon félünk kimondani azt, hogy valaki cigány. Állítólag nincs cigánybűnözés, pedig van. Miért baj, ha ki merjük mondani, hogy igenis a cigányok körében sokkal nagyobb mértékű a bűnözés, mint a magyarok körében. És persze hozzáteszem, hogy nagyon sok rendes, dolgos cigány van, tehát ezzel nem általánosítani akarok, és aki akarja, ezt pontosan érzi is. Miért félünk ma Magyarországon kimondani az igazat? Ugyanez van a homoszexuálisok felvonulásával kapcsolatosan is, a cigányokkal kapcsolatosan is. Vannak tények, amelyeken csak akkor tudunk változtatni, ha igenis tudomásul vesszük, hogy van, létezik. Ha tudomásul vesszük a cigánysági értelmiséggel együtt, hogy igenis van cigány bűnözés, sokkal könnyebben tehetünk is ellene. És ezzel még nem bántunk meg más rendes cigányokat. Ne legyünk álszentek szerintem.
2008. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

valahogy az elsö vàlaszadonak van igaza,a màsodik kicsit meglepett,na de mindegy.

igen csak azt lehet cigànyként feljegyezni,aki annak vallja magàt.én amikor iskolàs voltam,és jol tanultam,akkor osztàlyfönököm hivta fel figyelmemet,hogy kaphatok ösztöndijat,de cxigànynak kell vallanom magam.persze az is vagyok,de az én böröm nem egészen sötét,é soha nem éltem ugynevezett cigànytelepeken,és nem is voltak cigànybaràtaim,de mivel nem volt pénzem(nem szüleimmel éltem)szükségem volt az ösztöndijra,és cigànnyà jegyeztek örökre,

ma màr nem bànom,a kultura utàn is utänanéztem,sajnos az màr szerintem rég kihalt.

na a lényegre térve:igen csak az nevezhetö cigànynak,aki azt a cigànykisebbségihivatalnàl bejegyezteti.

2008. júl. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem az számít, hanem a bűncselekmény. Ha fehér bőrű az illető, azt sem írják bele a jegyzőkönyvbe.
2008. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszadó vagyok. Szerintem az utánam válaszóló félreértette azt amit írtam. Valószínűleg azért, mert a köznyelvben kialakult az a gyakorlat, hogy ha azt mondod cigány, annak pejoratív értelme van. Pedig ha belegondoltok az a szó, hogy cigány elsősorban nem azt fémjelzi, hogy valaki jó vagy rossz, hanem valamilyen szinten megnevez egy etnikai kisebbséget, és nem szabadna negatív töltettel felruházni. Ha a negatív érzést elválasztod a szótól, máris nem lenne gáz egy rendőrségi jegyzőkönyvben ezzel az ismérvvel is körülhatárolni valakit. Ami a cigányság kulturáját illeti nagy kár lenne, ha azok, akik tehetnének érte valamit hagynák veszendőbe menni.
2008. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
26%
ez olyan, hogy engem nevem és szüleim miatt orosznak hisznek, közben életemben kb. 1 hetet töltöttem Oroszországban azt is városnézés céljából. Itt születtem, itt tanultam és itt nőttem fel, itt szereztem barátokat (1-2 orosz ismerősöm van). Attól mert beszélem az oroszt (+ 2 idegen nyelv) nem értem miért hiszik egyesek, hogy máris orosznak kell, hogy valljam magam, amikor más - még ma is - az iskolában tanulja. Ha magyarok játszanak, a magyaroknak szurkolok, ha oroszok, akkor az oroszoknak (nem vagyok sportrajongó). Ha egymás ellen akkor viszont a magyaroknak. Engem a mai napig zavar, ha valaki orosznak hisz engem. Ugyanez van a cigányokkal is. Ha valaki nem érzi magát cigánynak akkor ne titulálják beleegyezése nélkül annak függetlenül attól, hogy elkövetett-e valamit vagy sem. És aki a törökökkel példáloz az azért gondoljon bele, hogy a török vendégmunkások mikor kerültek be a németekhez/osztrákokhoz és a cigányság mióta létezik nálunk. Ebben az esetben (legyen bármilyen durva is egyesek számára) a cigányok inkább magyarok mint a törökök németek az adott országban. Persze jó 15-20 év múlva már a törökök is elmondhatják majd ezt magukról és akkor megnézem, hogy fogják szűrni hivatalosan is...
2008. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!