Egyetértenétek azzal, hogy minden oktatási intézetben egyenruhában legyenek a tanulók?
Nincs értelme és ma már nem is lehetne rákényszeríteni a fiatalokra.
Nálunk még a hajat sem volt szabad festeni, ma már a tetoválások, piercingek, erős sminkek is teljesen általánosak.
És akkor ott lenne például a mobiltelefon, táska, kabát, cipő stb., ami ugyan úgy mutatná a vagyoni különbségeket.
Lengyelországban most vezették be 16 éves korig, egy ausztrál cserediák mesélte, hogy náluk három váltás egyenruhája van mindenkinek, abban járnak, japánban is egyenruhában járnak iskolába.
De ennek ellenére nem lenne szerencsés nálunk bevezetni, mert ruhák terén az egyik legjobb piac ez a generáció, így nem tudnának naponta divatozni, versengeni, a különböző jó cuccokkal, ösztönözve mindenkit a felzárkózásra ruhák terén, és ez az ezzel kereskedőktől jelentős pénzt vonna el az egyenruha, csökkennének az adóbevételek, kevesebb ruhát kellene gyártani, és nem hatna jól a gazdasági növekedésre ennek a bevezetése.
nem értek egyet, mert:
A) úgysem érné el a célját, mert ha nem a ruha, akkor a toll, a cipő, a táska, a mobiltelefon, az egyéb kinézet alapján ítélkeznének. Aki utálni akar valakit, az úgyis talál okot.
B) A diákok egyéniségek, nem kosztümös majmok. Nem tartom jó ötletnek hogy ezt az önkifejezési módot elvegyék tőlük.
C) Nagyon sok diáknak lehet gond, hogy még pluszba csökkenti az önbizalmukat az egyenruha, ami kizárt hogy mindenkinek jól álljon
D) Az egyenlőséget nem itt kell kezdeni. Amíg vannak faji és vallási hovatartozás, nemi orientáció alapján ítélkező diákok és TANÁROK, képmutatásnak tartom azzal foglalkozni hogy ha Annának nem lehet márkás pulcsija, akkor Katinak se legyen
E) ettől még nem fogják fel hogy nem ruha teszi az embert. Ahhoz otthonról hozott nevelés, iskolai tanítás és veleszületett intelligencai kell
Nekünk elsőben még volt köpeny, nagyon gyűlöltük.
Abból kiindulva, hogy milyen minőségű egyenruhákat kaptak nálunk mentősök, tűzoltók, BKV-sok, inkább ne kényszerítsük őket a silány, egészségtelen ruhákba.
Az emberek szeretnek kényelmesen öltözni.
Persze arról se feledkezzünk meg, hogy nemcsak a ruháról derül ki, kinek milyen az anyagi helyzete, hanem ott vannak a kiegészítők, nyaralások meg sima beszélgetések is.
Angliában gyakori az egyenruha, de ott státuszszimbólum, a gazdag, elitiskolába járók ezzel hirdetik magukat. Azoknak az iskolákban, amelyekben nem fizetősek, de van egyenruha, a diákok amint kilépnek az épületből már tépik is le magukról.
Japánban a tavaszi és téli egyenruhák váltását nem az időjárás határozza meg, hanem a naptár, így rengeteg beteg gyerek van ilyenkor, külön kifejezés is van rá.
Az öltözködés egyike az önkifejezési formáknak, így ennek hiányában másképp oldják ezt meg, frizura, ékszerek, testékszerek, smink.
Japánban is egyenruha van, meg még sok helyen. Szerintem nem lenne vele semmi probléma.
Persze, hogy ettől még nem tűnnének el a társadalmi különbségek, de a csóróbb gyerekek mindenképp kevésvé lennének gúnyolódásnak kitéve. Nyilvánvaló, hogy alapvetően nevelés kérdése, hogy nem gúnyoljuk ki a szegényebbet, de a gyerekekben ez nagyrészt még nem tudatosult. Aki gúnyolódik ilyesmin, az poénnak véli. Sőt sajnos sok felnőttben sem tudatosult, köztük is sokan villognak a dolgaikkal. Szóval egyáltalán nem lenne gáz az egységes ruha, kevesebb "célpont" lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!