Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem épp aktuális kérdés, de...

Nem épp aktuális kérdés, de akkor is megbüntetnek májusfaállításnál, ha a saját udvaromból vágok ki egy fát májusfának? Mert itt 50. 000 Ft a büntetés, h valakit rajta kapnak, de nem tudom hogy van.

Figyelt kérdés
Tudom soká van még május, csak kíváncsi lennék, mert van itt egy szép kisfa, amit direkt nem vágtam ki, előbb meg akartam hagyni, utána úgy döntöttem, hogy inkább májusfa lesz belőle. De hogy bizonyítsam, hogy ez saját? Vagy hogy is működik ez? Mert volt olyan, akit most májusba megbüntettek, bár ő árokpartról vágta ki, azzal se okozott semmi kárt.
2013. okt. 7. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját fa kivágásához is kell engedély, ha minden igaz a jegyzőtől. Gondoskodni kell a pótlásáról, ilyesmi.
2013. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úr isten, de hülye egy szabályok... De hogy is van ez? Ez egy eperfa, senki nem tud róla. Most ezt be kéne jelenteni a jegyzőnél, ha kiveszem? Van egy csomó kis nórabóra sarj, azt se kapálhatom ki? Bolond világ. Egyik hülyébb mint a másik...
2013. okt. 8. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván emberölésből sem lesz semmi bajod, ha senki nem veszi észre. Érdemes megnézned amúgy a saját önkormányzatod rendeleteit, könnyen lehet, hogy ott van ez szabályozva.


A szabály célja környezetvédelmi, nyilván egy fa nem sokat számít, de sokszor egy fa már sok fa.

2013. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt hiszem, gyümölcsfára nem kell engedély, de inkább kérdezd meg a helyi önkormányzatot
2013. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben, úgy teszek. De itt még egy emberről nem hallottam, aki engedéllyel vette volna ki a szilvafáját. Sőt! Az önkormányzat vágatott ki egy egész utcányi fát, mert ott bicikliút lesz... Igaz, a fák simán elfértek volna tőle, de mindegy. Környezetvédelmi osztály, vagy kit keressek?
2013. okt. 9. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

attól függ, mekkora az önkormányzat

ha nagy, a portásmegmondja,

ha kicsi, akkor a jegyző titkárnője

vagy közigazgatási iroda, zöldreferens, stb

2013. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!