Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha elfogadják a gyűlöletbe...

Hogyha elfogadják a gyűlöletbeszédről szóló törvényt, akkor abban az is benne lesz, hogy ne lehessen büntetlenül például "büdös magyarozni"?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor vajon mivel büntethető?
2008. júl. 3. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

nem fogadták el - pontosabban az AB alkotmányellenesnek találta :(

egyébként nem lett volna benne az általad kérdezett kitétel, ugyanúgy, ahogy nem lett volna benne konkrétan megnevezve egyetlen nép, vagy népcsoport sem!

(mondjuk én még nem hallottam senkit, aki "büdösmagyarozott" volna, ellenben annál többször hallottam "büdöscigányozni", "büdöszsidózni" és "büdösniggerezni"... elgondolkodtató...)

2008. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd észre, hogy csak az lehet rasszista, akinek világosabb a bőre! A jelenlegi gyakorlat szerint legalábbis ezt sulykolják belénk! De a pozitív diszkrimináció is diszkrmináció! Van ugyan a magyaroknak is ombudsmanja, úgy hívják állampolgári jogok országgyűlési biztosa, de ő is elfogult!
2008. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

én csak a kérdésedre válaszoltam - a hozzáfűzött személyes tapasztalatom természetesen csak tapasztalat, lehet, hogy csak én forgok olyan közegben, ahol nem szokás "büdösmagyarozni" :)

amúgy a rasszizmus természetesen nem kötődik semmilyen bőrszínhez, sem nációhoz - a rasszizmus egyszerűen egy rassz szélsőségesen negatív megítélése, amely alapvetően előítéleten és igaztalan vádakon alapul.

természetesen egy néger is lehet rasszista, egy zsidó is antiszemita

2008. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert konkrétan a híradások a cigányozást és a zsidózást emlték ki. De mi lesz velünk?
2008. júl. 4. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

A legutóbbi események tükrében a buzizás is benne lesz a gyűlöletbeszédben! :-)

Esetleg kapnak még egy államtitkárt, vagy ombudsmant is!

2008. júl. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szeritem a legrasszistábbaka négerek és aztán a zsidók. "most azért mert néger vagyok?!" ha kirugják a munkahelyéről...szerintem ezis rasszizmus.
2009. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bécbócütővel agyonvertük maunika
2009. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!