Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kié az a dió, ami közterületen...

Kié az a dió, ami közterületen lévő fáról potyogott le az utcán?

Figyelt kérdés
Akinek a háza előtt van a fa, ill. más valaki, akinek köze van a házhoz, de nem is ott lakik, elzavarhatja-e azt a személyt, aki a diót felszedi magának. Ill. mit követ el, aki felszedi, ha nem ő a ház gazdája.

2013. szept. 18. 10:39
1 2
 11/14 Salamon Bálint ***** válasza:

Ami telken belül lepotyog, csak az a tulajdonosé.

Ha telken kívül ültette, ami ugyebár nem is szabályos, így nem is lehet tulajdona a termése.

2013. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Most mondok egy példát.Például köztulajdonban levő erdőben legálisan szedhetsz gombát.Megvan szabva hány kilót vihet haza valaki.Ez biztos így van.

Úgyhogy hacsak valaki itt nem a téma szakértője,akkor én nem lennék ebben olyan biztos hogy a közterületen álló fa termését nem lehet leszedni.

2013. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na közben utánna olvastam pélául itt ,utolsó két bekezdés:

[link]


Ha valaki a háza elé ültet fát hiába ő gondozza a termése valóban az önkormányzaté.Dehát teljesen életszerűlen hogy az önkormányzat begyűjtse,szokás meg általában mégis az hogy a telek tulaj szüretel.És nem is láttam ezért még senkit megbüntetni,pedig elvileg lehetne.

2013. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#2 és #8 válaszomban írtam, mi hogyan


és igen, véletlenül mondhatom magam a "téma szakértőjének" ... egyébként van amikor közterületen lévő termés, virág szedésére engedélyt kérnek, és van amikor kapnak is ... ha nem, akkor lopás


tehát ami lehullott azt boldog boldogtalan viheti, de a fához nyúlni már csak engedéllyel

2013. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!