Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha közterületen vagyok és...

Ha közterületen vagyok és felveszek egy embert kamerára, mire ő rám támad, akkor ki fog rosszabbul járni a feljelentést követően?

Figyelt kérdés

Mondjuk kamerázgatok a közterületen, majd megszólítok egy embert (normálisan) és neki esetleg nem tetszik a kamera látványa ezért megüt, vagy fenyegetni kezd, hogy milyen jogon veszem őt filmre.

Tehát ha nekem támad és én bemutatom a rendőrségen az erről készített felvételeimet, ő pedig a személyiségi jogai miatt tesz feljelentést akkor ki jár rosszabbul?


2013. aug. 26. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak a támadó jár rosszul. Felvenni valakit nem feltétlenül bűncselekmény, viszont ha felszólít, akkor törölnöd kell a felvételt. Ha nem, és egyből neked megy, akkor csak ő követett el bűncselekményt.
2013. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy ki tesz feljelentést. Plusz ott vannak a bizonyítékok. Egy hatalmas fekete folt a szemed alatt jól bizonyítja hogy pofán vertek, de egy kitörölt videofelvételt elég nehéz bebizonyítani hogy valaha létezett.
2013. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!