Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kié az a dió, ami közterületen...

Kié az a dió, ami közterületen lévő fáról potyogott le az utcán?

Figyelt kérdés
Akinek a háza előtt van a fa, ill. más valaki, akinek köze van a házhoz, de nem is ott lakik, elzavarhatja-e azt a személyt, aki a diót felszedi magának. Ill. mit követ el, aki felszedi, ha nem ő a ház gazdája.

2013. szept. 18. 10:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
jaaa és aki elmezavarja az idegen diószedőt, az mit követ el?
2013. szept. 18. 10:40
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

ha lehullott bárkié ... leverni nem verheted, csak a tulajdonos engedélyével (önkormányzat, de ezt lesz.rják)


nincs jelentősége, hogy kinek a háza előtt van, még akkor sem, ha valaha a tulaj ültette ki közterületre


attól függ mit tett elzavarásod közben ... lehet fenyegetés, kényszerítés, akár tettleges becsületsértés ... szóval nem jogszerűen járt el az elzavaró

2013. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem én szedtem össze, én a szemen lévő házban lakom. Egy járókelő szedte össze a diót és őt zavarta el a ház gazdájának a lány, aki messzebb lakik. Én csak láttam az esetet és ezért kérdeztem. én nem szedtem volna fel amúgy, cikinek tartanám
2013. szept. 18. 11:51
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Fogalmam sincs jogilag hogy van de régen divat volt a ház elé ültetni gyümölcsfát és egyértelmű volt hogy a tulajé.

Amolyan íratlan szabály,hiszen a fát nem csak elültetni kell ápolni,néha permetezni is stb.Meg érdekes lenne az is ha a tulaj elkezdené leszedni a termést,és kijönne az önkormányzat hogy márpedig az az övé.Szóval nem biztos hogy mindent jogi úton kell/lehet elintézni.

2013. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Akinek a háza előtt van a fa, ill. más valaki, akinek köze van a házhoz, de nem is ott lakik, elzavarhatja-e azt a személyt, aki a diót felszedi magának."


Természetesen.


"Ill. mit követ el, aki felszedi, ha nem ő a ház gazdája."


Lopást.

2013. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"jaaa és aki elmezavarja az idegen diószedőt, az mit követ el?"


Jogos védelmet.

2013. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kár volt lepontozni amit írtam, aztán hülyeségeket írni, mert én legalább tudom miről beszélek
2013. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

azért az okosoknak kibővíteném:

1 közterületre ültetni a közterület kezelőjének engedélyével lehet

2 amit ültetett azzal onnantól kezdve nem rendelkezik az ültető, csak a közterület kezelője

2013. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fa és a terület tulajdonosáé a lehulló dió, vagyis az önkormányzaté. Ám az önkormányzat ezzel nem szokott foglalkozni, így általában a járókelőnek ugyan annyi joga van eltenni a diót, mint a közelben lévő telektulajdonosnak.
2013. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyém.
2013. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!