Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vezényeljem le ezt a...

Hogyan vezényeljem le ezt a tárgyalást?

Figyelt kérdés
6. évfolyamba járok és az lesz a feladat hogy egy bíróságot kell eljátszanunk de úgy mintha igazi lenne. Én leszek a bíró. Az lenne a kérdésem hogy hogyan kell levezényelnem a dolgot stb?

2013. szept. 16. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Az apám bíró volt. Figyelj arra h ne legyen bekiabálás, ne legyen egyik fél se manipulatív. Figyelj rá hogy tényekre hagyatkozzanak ne a saját megérzéseiket mondják el. Megvonhatod a szót, az embereket rendre utasíthatod de a termet is jogodban áll indokolt esetben kiürítettni.
2013. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig egy embernek adsz szót, előbb az ügyésznek, felperesnek, utána az védelemnek. Ez így mehet egy ideig, aztán megfordítod, a védelem jöhet a saját bizonyítékaival és cáfol az ügyész. Meghallgatod a tanúkat, majd a szakértőket...


Ha elfogultságot látsz vagy nem a kérdésre válaszol a fél, akkor félbeszakíthatod vagy rendre utasíthatod. A bíró akkor kérdez, ha a helyzet nem egyértelmű, nincsenek megdönthető bizonyítékok stb. Nehéz dolog, még legalább 30 sort írhatnék, de addig úgyis kicsöngetnek mire döntened kellene. Ha a vád nem áll meg 100%-ban, csak 90%-ban, nem ítélheted el az illetőt.

2013. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ürittesd ki a termet, és menjetek le focizni :D
2013. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Ítéld el a tanárt emberiség elleni bűntettekért és nyilvánosan korbácsoltasd meg az aulában, és 10 évre tiltsd el minden közügytől.
2013. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy milyen bíróságot kell eljátszani, más egy polgári, egy büntető, munakügyi, stb bíróság. Általánosságban mindegyiket azzal kell kezdeni, hogy számba veszed a jelenlévőket, figyelmezteted őket, a rend és a fegyelem megtartására, megjelölöd milyen ügyben vannak jelen. Ezek után attól függ mit kell tenni, hogy milyen ügyről van szó, ha polgári per, akkor nyilván először a felperes (aki megindította az eljárást) adja elő a kereseét, utána az alperes erre reagál, a bíró meg nyilván kérdéseket tehet fel, a legvégén pedig dönt valamelyik fél javára. Büntetőügyben ez kicsit másképp zajlik, ott az ügyész vádat ismertet (miért indult az eljárás) utána pedig a bíró kihallgatja vádlottat, tanúkat, kérdéseket intéz hozzájuk, aztán a végén ítéletet hoz. Röviden tömören ennyi, azért ezek ennél jóval bonyolultabbak, de nyilván egy 6. osztályosnak szerintem ilyen mélységben elgendő tudnia a tárgyalás menetét.
2013. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!