Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet önvédelemnek tekinteni,...

Lehet önvédelemnek tekinteni, ha páromat (nő) védtem?

Figyelt kérdés

Egy szabadtéri könnyűzenei koncerten távol a színpadtól szélen, nem a tömeg közepén mert beszélgetni a párom a barátnőivel, ami nem tetszett a 40 körüli férfi emberkének, ezért elég csúnya szavakkal elküldte a barátnőmet a ...-ba, aki erre csak visszakérdezett, hogy hogy beszél, ekkor elborult az agya az emberkének megütötte, én ott álltam fél méterre, így másodszorra nem sikerült megütnie, mert elkaptam a kezét, utána elég csúnyán helyben hagytam azt a férget(valószínű, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülései lettek, orrtörés elég valószínű).

Na most ha feljelent milyen következményei lehetnek?

Sosem volt előtte rendőrségi ügyem még gyorshajtás sem, verekedni is gyerekkoromba verekedtem utoljára, lassan diplomázok, szóval nem egy balhés vadállat vagyok és szerintem érthető amit tettem, de tudjuk milyen a magyar jog... :S



2013. szept. 16. 01:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem hiszem, hogy ez így történt.

És szerintem a bíró se hinné el, hogy csak ennyiért megütötte a barátnődet. Jobb mesét találj ki...

2013. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pedig így történt. Amúgy ingyenes volt a koncert, szóval nem a barátnőm ricsaját hallgatta a pénzéért.

És a saját lábán távozott. Miután földre került békén hagytam, majd ismerőse felsegítette és elvitte. Orra viszont vérzett, csúnyán nézett ki.

2013. szept. 17. 00:50
 13/15 anonim ***** válasza:
44%
Túl lépted a szükséges mértéket.
2013. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos megjártad.Én is jártam hasonló képen pedig akkor magamat védtem,mert megtámadtak.A végén én lettem a hibás.Reménykedj,hogy nem jelentett fel.De én inkább azt tartom valószínűnek,hogy a haverjaival fog megkeresni.
2013. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A törvény meg egy rakás papír amivel egyedül arra jó,hogy zsíros kenyeret falatozz rajta,mert egyébre úgysem jó hiszen senki sem tartja be.Aki meg próbálja betartani az úgyis megszívja,mert a bíró ellene fogja fordítani.
2013. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!