Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki ügyvédjelölt?

Figyelt kérdés
Beletanul a az ügyvédi szakmába? S mennyit lehet vele keresni?
2013. szept. 13. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

bojtár?

ű

Majd ha lefekszik valaki(k)nek...

2013. szept. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem két nap alatt megy!

Nem leszel holnapra milliomos!

De ha mocskos dolgokat csinálsz, egyhamar jön a gyönyör!

De ez kockázatos!

Nem érdemes. Neked biztosan nem!

2013. szept. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ügyvédjelölt egy jogi diplomával rendelkező személy, aki ügyvéd szeretne lenni. A jogi diploma ugyanis ehhez kevés, szükséges még egy három éves gyakorlat, ezt hívják ügyvédbojtárkodásnak, vagy ügyvédjelöltnek. A beletanul, igen lényegében ez a helyzet, a megtanult jogi szabályokat tanulja meg adott élethelyzetbe beilleszteni.

A kereset változó, sok mindentől függ, van ahol nem kap fizetést a jelölt, sőt olyan is, hogy ő fizet azért, hogy az adott ügyvédnél lehet jelölt. Persze van ahol fizetnek is, de azért ne gondolj horribilis összegekre. Épp elég a megélhetéshez.

2013. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ügyvédjelölt a szakvizsgát megelőzendő három éves szakmai gyakorlatát tölti valamely ügyvédi iroda alkalmazottjaként. Az ügyvédjelöltek általában nagyon rosszul keresnek (általában 70-100k Ft-ot), de nemzetközi ügyvédi irodáknál annyit keresnek, mint mondjuk egy multinacionális cég jogi előadójaként (220-250k Ft). Miután leteszi a jogi szakvizsgát, utána nevezheti ki az Magyar Ügyvédi Kamara ügyvédként.
2013. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ügyvédjelölt vagyok, szívesen válaszolok, ha kérdésed van.


A jelöltködés egy hároméves időszak, amíg ügyvéd mellett dolgozunk, gyakorlatilag (bizonyos korlátokkal) ügyvédi munkát végzünk: járunk bírósági tárgyalásokra, megtanuljuk a cégeljárást, csőd- és felszámolási eljárást, kereseteket- beadványokat szerkesztünk, tárgyalunk az ügyfelekkel... Viszont nem a saját felelősségünkre, hanem a minket alkalmazó ügyvéd neve alatt.

Ez alatt iskolába is kell még járni, ilyen heti egy-egy alkalmas képzésekre. Majd jönnek a szakvizsgák.


Keresni nem nagyon lehet vele. :(

2013. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az utolsó válaszolóhoz lenne egy kérdésem. Az ügyvéd bojtári munka mit takar? kik jelentkezhetnek ilyenre? :)
2015. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ügyvédbojtár" = ügyvédjelölt, laikus megnevezéssel. :)


Végzett jogászok jelentkezhetnek erre, akiknek a szakvizsgához szükséges joggyakorlatot (három év) kell teljesíteniük.


Gyakorlatilag felügyelet mellett végzi az ember ilyenkor az ügyvédi munkát. Persze nem te magad írsz alá, nem a te felelősséged a munka, hanem azé az ügyvédé, akinek a jelöltje vagy. Ő a "principális".

Ezen kívül bizonyos megkötésekkel lehet a bírósági tárgyalásokat csinálni (jelölt tárgyalhat járásbíróságokon, illetve másodfokon Törvényszéken, de nem tárgyalhat a törvényszéki elsőfokú hatáskörbe tartozó ügyekben, és nem tárgyalhat Ítélőtábla, illetve Kúria előtt. Büntetőügyben a legalább egy éve ügyvédjelöltként dolgozó jogászok tárgyalhatnak törvényszéki elsőfokú ügyekben is, de nem mondhatnak védőbeszédet.)


Amúgy a munka nagyban hasonlít magára az ügyvédi munkára: bírósági tárgyalások (ld. feljebb), okiratszerkesztés (de nem lehet ellenjegyezni, csak előkészíteni), ügyfél-látogatás, jogi állásfoglalások elkészítése (de a principális ír alá mindent), cégeljárás, fizetési meghagyás, fizetési felszólítás, felszámolási- és csődeljárások, stb... Amit csak egy ügyvédi irodában el lehet képzelni.


Ezen kívül a jelölteknek kötelezően képzésekre kell járniuk az Ügyvédi Kamarába, vizsgákat kell tenniük, majd szakvizsga előkészítőre kell járni egy egyetemre, aztán pedig, ha minden feltétel teljesült, le lehet tenni az összesen három + egy (három szóbeli, egy írásbeli) részből álló jogi szakvizsgát, és onnantól kezdve "teljes jogú" ügyvédként lehet működni, de felvetetjük magunkat a Kamaránál tagnak.

2015. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!