Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor tudok tenni bármilyen...

Ilyenkor tudok tenni bármilyen jogi lépéseket?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves lesz szept.1-én.El intéztem neki az óvodát mert adódott egy munkalehetőség.Hétfőn kezdtem.Amikor már bementem első nap több atrocitás ért.A főnök pedig papírok nélkül,orvosi nélkül dolgoztatott de még az adataimat sem írta fel.Aki betanított engem,gondolom hogy nem kedvelt,fiatal is vagyok és soha nem dolgoztam szabászaton.Ezért fogalmam sem volt erről mit hogyan kell.Nem is ez a lényeg.Mikor ma bementem reggel fél 6-ra dolgozni közölték velem hogy tovább nem dolgozhatok itt.pedig nem hibáztam egyszer sem.hanem az aki betanított volna ő rakatott ki a főnökkel.kifizetni sem akar.ilyen helyzetben lehet valamit csinálni.be tudom perelni?mert végülis ez fekete munkának számít.elnézést ha kicsit zavaros de elég feszült vagyok.azt is tudom hogy nem kapnék olyan sokat azért a két napért,de nekem minden forint számít hogy magamba nevelem a lányom.előre is köszönöm a segítséget.
2013. aug. 28. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerződésed van? Vagy bármi amivel igazolni tudod, hogy ott dolgoztál? Nem baj (azaz de, de most nem ez a kérdés), hogy nem jelentett be, de van bármi a kezedbe?


Jogász vagyok, igaz nem munkajog, csak az egyetemi tanulmányaimra számíthatok, de hátha tudok neked segíyteni

2013. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hat ez volt a tanuló pénzed.... Nem tudsz mit tenni, senki es semmi em bizonyítja, hogy ott dolgoztál.
2013. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem volt szerződésem.Mikor úgy jobban erőltettem a főnöknek azt hogy azér a 2 napot illene kifizetni,mondta hogy menjek be pénteken és kifizeti nekem.De szerintem ez csak kamu.Arra gondoltam hogy amit beszélünk majd pénteken azt majd felveszem a telefonomra és ha nem akar kifizetni akkor gondolom hogy ez egy bizonyíték lehet.Mert úgy tudom hogyha bejelenteném hogy nem volt semmilyen papírom akkor őt megbüntetnék elég keményen.Szóval még a peren kívüli egyezség.Nem tudom melyik áll módomban.


1.válaszoló:Ha tudnál valami tanácsot adni azt szívesen venném.De majd még szerintem megkérdezek egy ügyvédet is.


Olyan indokkal nem fizetett ki hogy nincs nála pénz,ezt mondta.Szerintem meg hülyére akar venni,mert olyan nem létezik hogy egy tulajdonosnál nincsen pénz.

2013. aug. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!