Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam tejallergiás, most...

Cirga kérdése:

Kisfiam tejallergiás, most lesz az 1 szülinapja, milyen tejmentes csoki (kakaó) krémet csináljak? Vagy bármilyen más torta receptet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem az én gyerekeim,hanem rohon gyerekek tejalergiásak és a szülinapi bulira banán tortát csináltam.

Linzer tészta volt piskóta helyett, és gyümölcspépeket kevertem ki margarinnal. Többnyire babán, de volt benne kicsi alma, barack is talán. Nem emlékszem pontosan, de finom volt. És étcsokiból locsoltam rá mintát.

Nem volt valami nagy szám, de ízlett a gyerekeknek.

2013. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kétféleképpen állítom elő a fiamnak a csokikrémet .Semmilyen étcsokoládét nem tud megenni, hiába tartalmaznak csak nyomokban tejszármazékot, viszont sz eredeti Holland kakaóporral kis mennyiségben nincs gond, csak marha drága, és a Szerencsi kakaóport, a macskásat is bírja.


1. Főzök vaníliás pudingot (pl. Dr. Oetker-eset használhatod), és ebbe keverek Liga margarinnal kikevert porcukrot és kakaóport.


2. Rizs/kókusztejből és lisztből főzök tejkrémet,majd ebbe keverem a Liga margarinnal kikevert porcukrot és a kakaóport.


Keress rá a NET-en a tej-tojásmentes piskótára, finomakat lehet belőle sütni.

2013. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!