Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki venne tőlem valamit,...

Ha valaki venne tőlem valamit, de korábban még nem adtam el semmit, akkor megoldható valahogyan egyik napról a másikra, hogy mindezt törvényesen és számlával tegyem, mint magánember? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Sehogyan.
2013. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hogyhogy? Nehogymá ne tudjak egy almát eladni a piacon, vagy akármi. Miért mondod?
2013. aug. 27. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ehhez némi tudás is szükségeltetik.

Pl használni a google-t és utána nézni mekkora éves jövedelem az, ami után már adózni kell.

Nyithatsz egyéni vállalkozást, BT-t, vagy alapíthatsz KFT-t.

Rajtad áll melyikbe vágsz bele.


Ha almát akarsz árulni a piacon, elég ha kimész, veszel egy terület jegyet és vársz. Úgyse adsz el 10000tonnát.

2013. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ha almát akarsz árulni a piacon, elég ha kimész, veszel egy terület jegyet és vársz. Úgyse adsz el 10000tonnát."


Bárcsak ez ilyen egyszerű lenne...

Amennyiben nincs vállalkozóid,vagy őstermelőid be sem engednek általában a piacra,ha mégis akkor egy esetleges NAV ellenőrzéskor majd lehet magyarázkodni és gyűjteni a 3-500e Ft-os büntire...

2013. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Felénk a piacon egy csomó öregasszony árul zöldséget, meg tojást.

Gondolom ők őstermelők, vagy vállalkozók....

2013. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a tojás egy példa volt. A lényeg az lenne, hogy a holnapi napon mondjuk törvényesen el tudnék-e adni egy tojást, vagy a versemet, amit írtam, vagy kisikálhatnám-e valaki cipőjét pénzért, vagy ez lehetetlen, tehát aki nem dolgozik úgy, hogy főnöke van, és nem akar BT-t alapítani, az törvényesen nem tud létezni? Mondjuk egy hajléktalan nem tud törvényesen dolgozni, ha én adnék neki egy munkát? Nem értem. Ez a demokrácia, és a fehér munka? Ne vicceljetek, nem hiszem.
2013. aug. 27. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:

# 5/6


Évek óta piacozok,így van egy kis tapasztalatom e téren.

Az "öregasszonyok" általában igen a kivételek.Ők árulhatnak nyugodtan papír nélkül,a piacfelügyelő beengedi őket,a NAV soha nem fog odamenni hozzájuk,hiszen ők "öregek"-nekik lehet..Egy ismerősék pl két kosár cseresznyéért kaptak 400e Ft bírságot.Két NAV-os szopatta meg őket.Nem kaptunk nyugtát,nincs őstermelői,hol a mérleg hitelesítési papír...stb ..stb Sajnos ez van.

2013. aug. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én most nem erről tettem fel a kérdést, hanem hogy törvényesen hogyan lehet, és nem almát, nem vagyok őstermelő, hanem bármit. Jön mondjuk egy barátom és megtetszik neki a sapka amit kötöttem. Ebben az esetben az állam nem biztosít törvényes eszközt arra, hogy pénzért odaadjam neki?
2013. aug. 28. 08:06
 9/11 A kérdező kommentje:
ha ezt nem tudom törvényesen megtenni (azonnal és nem egy havi utánajárással, ha mondjuk egy alma lenne, addigra meg is romlana) akkor miért büntet érte az állam? Ez csak költői kérdés volt, nem ez az eredeti kérdésem. De miután ez paradoxon, én nem hiszem, hogy így lenne.
2013. aug. 28. 08:08
 10/11 anonim ***** válasza:

"Jön mondjuk egy barátom és megtetszik neki a sapka amit kötöttem"

Amennyiben anyagi haszonszerzés céljából kötötted és úgy adod el,az már kereskedelmi tevékenység,engedélyhez kötött.

Amennyiben saját magadnak kötötted és meguntnad,majd magánemberként egy mint használt cikket eladod úgy ok.

2013. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!