Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vipera hordása törvényesen?

Vipera hordása törvényesen?

Figyelt kérdés
Vipera vásárlásra adtam a fejem de nem tudom, hogy lehet-e legálisan nálam az utcán.Alaposan utána néztem azt tudom hogy a viselése, tehát mondjuk nadrágzsebben vagy övre akasztva hordani törvényellenes, de az sehol nincs leírva 100%-osan, hogy mondjuk táskában bedobozolva lehet-e vagy sem?Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy a táskámban lehet-e illetve mennyi a bírság, ha a rend"őrei" valahogy mégis rajtakapnak?

2013. jan. 9. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Szállítani lehet. De egyébként nekem az autómban két igazoltatásnál is megtalálták ugyanazt a viperát az autómban. A könyöktartóban volt, csak úgy egyszerüen. HOgy bármikor kitudjam venni, ha gáz van. Egyik alkalommal sem büntettek meg érte. Első ilyen igazoltatásnál a rendőr mikor megtalálta, kivette, megnézte, majd ugyanoda visszatette. Látszik nem csodálkozik, hogy ilyen van nálam. Másik igazoltatásnál másik rendőrök már mondták, hogy ilyenért 50 ezer ft bírság járhat, de nem büntettek meg. Mondták tegyem ki otthon, aztán elengedtek. Nem foglalkoznak vele, tudják milyen világban élünk, nekem ez jött le. Egyébként meg ez egy teleszkópos nyyél igazából. Az meg nincs írva sehol, hogy tilos lenne.
2013. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Korábban belinkeltem a törvényt, most nem keresem meg újra. Birtokolni sem birtokolhatod, világosan ott áll a szövegben. Nézz utána még egyszer!
2013. jan. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, hülyeséget írtam. Szóval megveheted, hazaviheted, s ott beteheted a vitrinbe. Másra nem használható. Ha használatra kész állapotban van, akkor a táskádban sem kehet.
2013. jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
175/2003-as kormàny rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről...
2013. jan. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
68%

Idióta rendeletek és törvények!


Amerikában bárkinek lehet fegyvere,

nálunk csak a bűnözőknek!!

2013. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
És mennyivel jobb a közbiztonság amott, mint itt! Igaz?
2013. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Sokan hajlamosak abba a nem csekély félreértésbe esni, hogy meglovagolnak bizonyos szavakat (ld. "teleszkópos nyél" vagy "vipera"), és azt hiszik, micsoda "kiskaput" találtak. Ami már szinte közhely, mert mindenki ezzel jön. A vipera sincs beleírva a törvény... helyett kormányrendeletbe, hogy azt tilos hordani. Ellenben van olyan, hogy "a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz". Ebbe pedig a vitatott eszköz vastagon belefér, akárhogy is nevezzük.
2013. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz".


Ilyen alapon az összes vízszerelőt le lehetne csukni,mert épp van nála egy maradék 50cm-es 3/4-es acélcső...vagy épp egy új masszív fejszenyéllel tartok hazafelé a gazdaboltból..

2013. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szóval megveheted, hazaviheted"

A közterületi viselése ugye tilos,akkor hogyan viszed haza? :-)

2013. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kenyérvágó kés is emberi élet kioltására alkalmas, de haza lehet vinni. Mi bozótvágó kést is árusítunk, s haza is viszik. Bliszterben. Ha csak úgy ledobná maga mellé a sofőr a kocsiban, akkor az már büntetendő.
2013. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!