Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vipera hordása törvényesen?

Vipera hordása törvényesen?

Figyelt kérdés
Vipera vásárlásra adtam a fejem de nem tudom, hogy lehet-e legálisan nálam az utcán.Alaposan utána néztem azt tudom hogy a viselése, tehát mondjuk nadrágzsebben vagy övre akasztva hordani törvényellenes, de az sehol nincs leírva 100%-osan, hogy mondjuk táskában bedobozolva lehet-e vagy sem?Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy a táskámban lehet-e illetve mennyi a bírság, ha a rend"őrei" valahogy mégis rajtakapnak?

2013. jan. 9. 23:09
1 2
 11/11 venator5 ***** válasza:
67%

A teleszkópos bot tartása, bírtoklása legállís mivel Magyarországon a törvény azt mondja hogy az állampolgárnak sokkal komolyabb önvédelmi eszközei is vannak otthon (Lapát, ásó, nagykalapács, stb) tehát magánterületen önvédelemre használható.


A vközterületen viseléssel kapcsolatban pedig utána kell nézni az új törvénymodosításnak.

2016. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!