Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek törvényesen...

Szerintetek törvényesen meglehetne oldani egy ilyen dohányzós honlapot?

Figyelt kérdés
Pár napja a 14 éves kisfiam lebukott, hogy sutyiban dohányzik, én programozó vagyok így aztán nem lenne nagy kunszt számomra összedobni, arra gondoltam csinálnék egy honlapot, ahol regisztrálhatóak az olyan boltok, ahol kiszolgálják a 18 év alattiakat dohányáruval, szerintetek ez mennyire ütközne törvénybe? persze teljesen nyilvánosak lennének az adatok, hátha felfigyel rájuk valaki...

2013. jan. 30. 23:08
 1/8 tomala ***** válasza:
100%

Ha úgy állítod ezt boltokról, hogy nincs bizonyítékod, akkor rágalmazás miatt megütheted magad.

Ha fórumként működne az oldal, és megfelelő szabályozással moderálnád, akkor nem lenne baj, az állítások valóságtartalmáért a hozzászóló felel.


Viszont milyen eredményt várnál ettől?

Hamarosan úgyis csak koncessziós trafikokban lesz cigi.

2013. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen de szerintem a trafikok ugyan úgy el fogják adni a 18 alattiaknak... amúgy igen valami fórum szerűségre gondoltam, csak megyékre városokra falvakra bontva, és az egészet úgy beállítani, mintha a dohányzó fiataloknak szólna, akik keresik hol juthatnak hozzá... így aztán ha odatévedne valamely hatóságunk, tudnák hol lehet próbálkozni a lefüleléssel.
2013. jan. 30. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottál még arról, hogy a kiskorúaknak az idősebbek veszik meg a cigit, és nem a boltban szolgálják ki őket?
2013. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ennyire ne legyél naiv:)
2013. jan. 31. 12:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Őszintén Neked ez mégis mire jó, hogy megpróbálsz bemószerolni bár csóró boltost? Értem, hogy félted a fiad, de ez nem megoldás. Célravezetőbb lenne, ha normálisan elbeszélgetnél a fiaddal erről, hogy mennyire káros stbstb ahelyett, hogy lejáratod a boltokat. Egyébként meg honnan veszed, hogy biztos azok a bizonyos boltok voltak a "bűnösök", amiket Te szerepeltetsz a listán? Másrészt meg ebben a korban majdnem minden gyerek kipróbálja a cigit. Ez így volt már 50 éve is és így van ma is. Szomorú, de egyrészt nem tudsz tenni ellene, másrészt meg azért nem dől össze a világ pár köhögő kamasztól.

Ismétlem, célravezetőbb megoldásnak tartanám, ha a fiaddal beszélnél inkább, hogy ne dohányozzon és kész. Júliustól úgysem fogja tudni megvenni egyik trafikban sem.

2013. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"egyrészt nem tudsz tenni ellene,"

szerinte pont ezzel a hozzáállással van gondja a magyar embereknek, szerencsére nem mindenki gondolkodik így...

5 évvel ezelőtt 70ezer forintot kerestem, volt egy havi 35ezres lakás törlesztő részletem, amit még 25 évig kellett volna fizetnem, kilátástalan állapotban voltam, mindenki ezzel jött nekem, hogy úgyse tudok ellene mit tenni, mára tettem ellene, és az évi keresetem többszöröse mint amennyi hitelem volt... ezt a mondatot nem hajlandó befogadni az agyam.

a honlapot az elképzelés szerint, kamaszok szerkesztenék, kamaszoknak, tippeket adva egymásnak, persze szorosan bevonva fb-t. Ezenfelül attól még, hogy a honlap "bemószerolná" a boltokat attól még az nem egy bizonyítási eljárás, ha egyáltalán beválna, és kivizsgálnák az adott hatóságok, ellenőrzéssel az adott boltot, ebben az esetben ha az ellenőrzésen átmegy egy bolt, akkor semmi bajuk nem lesz, ha megbuknak, akkor pedig meg is érdemlik amit kapnak...

2013. jan. 31. 13:56
 7/8 A kérdező kommentje:

jah és hogy mire jó?

kérlek szépen arra jó, hogy nemsokára dohányárut csak és kizárólag trafikokban fognak árusítani, a fiatalok pedig meg fognak veszni, mindegyik keresi majd, hol vásárolhat dohányárut, így egy olyan honlap, ami segít nekik a bolt felfedezésében, igen csak látogatottá válnak, így helyesen elhelyezett reklámokkal és marketing bevétellel, én +keresetre tehetek szert, míg esetélegesen egyes hatóságok munkáját is segíteném...

2013. jan. 31. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Törvényesen ezt nagyon nehezen lehetne megoldani, illetve értelme sem sok lenne, hidd el.


Inkább a gyerekkel beszélgess el erről, többet ér.

2013. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!