Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy betörő balesetet...

Ha egy betörő balesetet szenved a házban, ahova betört (beszakad alatta a lépcső, ráesik a csillár, rádől egy szekrény), akkor felelősségre vonhatják a ház tulaját?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Te sem gondolod komolyan?:)

Bármennyire is védik a bűnözőket ez nagyon abszurd lenne.

2013. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én el tudom képzelni a magyar bíróságokról, hogy megítélnek egy kártérítést gondatlan veszélyeztetés miatt.

Ha pedig direkt állítasz csapdát, még börtönbe is kerülhetsz.

2013. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, pont az utolsó mondat gondolata ihlette a kérdést.

Tehát tilos pl. tusfürdőt csorgatni a járólapra, vagy hasonló, ugye?

2013. aug. 16. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyat csinálhatsz, ami az emberi életet nem veszélyezteti.

Például vezethetsz áramot a kerítésbe (telken belül), de csak 30-40 Voltot, nem a 230-at.

A szögesdrót is engedélyezett.

Szerintem a tusfürdő is belefér :)


De például kihegyezett karókat nem áshatsz a kerítésed alá, mert ha valaki éjszaka átugrik, beleesik, meg is halhat.

2013. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Abszurdiában nincs kizárva.....
2013. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Régebben írt ide egy srác, akinek a barátját/rokonát azért szólta meg a bíró, mivel nem fedte le az udvarában a gödröt vagy aknát, szegény betörő meg belepottyant.
2013. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Bíróság!

2013.08.21 22:11 időpontban vidéki lakásom udvarán,éppen egy kerti sütésre készülődve,kihegyesztem egy adag karót. Arra gondolván,hogy eggyik fele eltörik,megég,mindkét felét kihegyeztem,a biztonság kedvéért. Ekkor eszembejutott egy fontos dolog: a környezetvédelem,ezért ajtóm elé ástam egy hatalmas komposzt gödröt.A rudakat látszolag stabil állapotban helyükön hagytam,és bementem a lakásba,hogy előkészüljek hajnali kertipartimra,De nem számoltam az esti szellővel,amik befújták a nyársakat a gödörbe,és a gravitációnak köszönhetően,egyik éles felükkel beleállltak a gödör alljába.A szomszédom átlogó fájáról,ugyan ennek a szellőnek köszönhetően levelek hullotak a még tiszta komposzt dombra,eltakarva azt.Majd hajnali 1:00 tájékán forrásban lévő vizet öntöttem,ujdonsült komposzt gödrömbe,ami ekkor már nem volt letakarva. a forró,talajlágyító víz behelyezése után,halk nyöszörgést hallotam,és csupán ekkor fedeztem fel Lakaotos István felperest,a komposzt gödörben,felnyársalva.

Mivel az események csupán az időjárásnak és véletlennek köszönhető,kérem ejtsék az ügyet.


Tisztelettel: Példa Péter.

2013. aug. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!