Véletlenül nem tiltott a kényszermunka?
Nagyon nem értek valamit:
Tudomásom szerint, több E és nemzetközi egyezmények is tiltják a kényszermunkát, amelyeket Mao aláírt.
Ehhez képest nagyon meglepődtem, hogy egy riportban hallom a BVOP parancsnokát nyilatkozni, miszerint minden elítéltnek van munkakötelezettsége.
Akkor most hogy is van ez? Tényleg nem értem.
(de most ne a "megérdemlik és stb úgy kell nekik" válaszokat írjatok, hanem örülnék, ha jogi megközelítésből tudna erre valaki magyarázatot adni)
Ez nem kényszermunka! A rabok is szívesebben dolgoznak a többiek között, minthogy az egész napot egy szűk zárkában töltsék.
A kérdés inkább az, hogy tudnak-e valamit dolgozni?
A Kádár-rendszerben sok börtönben működtek gyárak. A szegedi Csillagban bútorgyár, Kalocsán a női börtönben varroda, Állampusztán a rabok az Állami gazdaságban dolgoztak. Sokan a börtönben szereztek valamilyen szakmát.
"A kényszermunka az ingyenmunka olyan fajtája, amelyet háborúban vagy azt követően erőszakos, túlerővel rendelkező katonai vagy polgári hatalmak azért vezetnek be, mert gazdasági kényszerhelyzetben vannak, amelynek megoldása egybeesik az ellenségesnek tekintett népcsoportok vagy személyek megbüntetésével, – olykor – megsemmisítésével."
Legközelebb, ha jogdoktort akarsz játszani először nézz utána, h mi van a papírra írva.
Na nem elküldte?
Szal az, h most a te fejedben mi állt össze a kényszermunka hallatán, az valahogy senkit nem érdekel, a lényeg, h a jog mit ír.
Tehát, ha a jogszabályban az van, h a kényszermunka az csak az, h festés, na akkor nyugodtan mehetnek betonozni, hiába munka meg bla bla.
na örülök h pár agybeteg is előkerült, de akkor pontosítok: bizony a börtönökben való, a fogvatartott akarata ellenére történő dolgoztatás is több nemzetközi egyezmény alapján is tiltott.
fogalmam nincs, hogy kötöd össze a börtönöket a háborús helyzettel, de nyilván okos vagy (olyan is van, valóban, de az más tészta).
köv:
Igen, ez jó kérdés, hogy nálunk eleve borzalmasan magas a fogvatartottak aránya, az meg nem csak kérdéses, hanem remélem, csak egy kósza abszurd gondolat volt, hogy a börtönben bárki "átnevelődne", és hogy ez lenne a célja. Hagyjuk már a hülyeséget .... Hogyne persze, csak az a gond, hogy aztán a valóságban nem hogy "átnevelődnének", hanem még sokkal mélyebbre süllyednek, ami persze nem is csoda, tekintve az ottani áldatlan állapotokat.
Tudjátok, beszéltem én már nem egy olyannal, aki fiatalkorúként volt, és na innen nem folytatom, mert aztán valaki még rágalmazásnak találja vélni, de mindenki fantáziájára bízom a gondolatokat. Felnőttként detto, csak talán kicsit finomabban ...
Úgyhogy ez egy nagyon szép, már-már utópisztikus elmélet, csak a gyakorlatban nem működőképes, ez itt a nagy gond. Javaslok sok szociológiai/szociálpszichológiai és statisztikai tanulmányt is elolvasni, aztán utána véleményt mondani erről a kérdésről!
(annyiban volt csak igaza az itt okoskodónak h valóban nem "kényszermunka"-ként definiálják ezt a nemzetközi emberjogi egyezmények, hanem "senkit nem lehet akarata ellenére munkára kötelezni")
"...a társadalmi életbe való visszahelyezés lenne... "
Így van! A kulcsszó a LENNE. De sajnos nem az, még csak véletlenül se, ill se elméleti se gyakorlati szempontból se.
"annyiban volt csak igaza az itt okoskodónak"
Persze, végülis a kérdésed nm is arról szól így akkor igazából.
Az, h nem vagy tisztában a fogalmakkal, arról nem én tehetek.
Komoly ember lehetsz, az egyszer biztos.
Tudom h hülyén fogalmaztam, itt az átnevelést értsd úgy, hogy egy megrögzött antiszociális elemből egy olyan embert "alkossanak" akit ki lehet engedni biztonságosan és hasznos tagja legyen a társadalomnak... (ezt megint félre fogod érteni)
Ha valaki ért mit akarok kihozni ebből, az fogalmazza már meg úgy, h érthető legyen, mert sül az ebéd...
oké, de szted
1, van-e rá bármi esély?
2, a gyakorlati statisztikák mit támasztanak alá?
(okos úrnak pedig nem reagálnék, örülök h ismét fontosabb a kötözködés, minthogy ÉRDEMBEN a témához szólj, na sztem ez se engem minősít igazán ..)
Az szintén elég izgalmas, hogy a "szabad piac" munkalehetőségét és versenyképességét hogyan is befolyásolja egy ilyen állami kényszerbeavatkozás, de hmmm ezen még nem is gondolkodtam. De ez legalább értelmes gondolat! és hát valljuk meg, az általuk végzett munka nagyrészt jellegénél fogva se igazán értékteremtő, sokkal inkább látom azt az elvet, hogy mindegy mit, csak dolgozzanak, ezt is egyfajta büntetésként.
Személyesen beszélgetett már valaki akár fk akár felnőtt bv-t megjárt emberrel? ha igen, neki mi a véleménye a bizonyos visszailleszkedést illetően?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!