Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A boltban véletlenül levertem...

A boltban véletlenül levertem egy üveg mézet. Ki kell-e fizetnem a kárt?

Figyelt kérdés
Megjegyzem: nem szándékos volt. A termék úgy volt elhelyezve, hogy nehezen elérhető helyre tették, így véletlenül levertem a fent említett üveget.
2012. szept. 26. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Kárt tettél, amire nincs magyarázat.
2012. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Igen ki kell fizetned mivel a terméket eladhatatlanná tetted .
2012. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A kérdés jó, és a válasz egy határozott nem tudom. Igenis vitatható, hogy egy önkiszolgáló boltban, ahol bárki számára hozzáférhetően raknak ki törékeny és/vagy értékes holmikat, ott pontosan hol kezdődik a gondatlan károkozás, és a vevő mikor fele az általa előidézett kárért.
2012. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg igen, de gyakorlatilag a bolt jóindulatán múlik. Szerintem a legtöbb helyen nem foglalkoznak vele, egy-egy üveg a raktárban is leeshet, nem fognak tőle csődbe menni. És hogy emellé még nehezen elérhető helyen is volt, az nem a te hibád.
2012. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

# 4: amiről te beszélsz a bekalkulált veszteség. Igen, ez is létező dolog, de elsősorban a lopások szerepelnek benne.

Igen, ez is a bolt hozzáállásán függ, illetve az adott termék árától is.

2012. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen ki illik fizetni.
2012. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Lidl például nem fizetteti ki.
2012. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!