Mi értelme van az olyan büntetéseknek mint "1200 év letöltednő", vagy ehhez hasonlók?
Azért , hogy élete végéig bent maradjon.
Magyarországon nincs tényleges életfogytiglan, mint a hamburgerek földjén , pedig igény lenne rá.
Azért kell, mert a veszélyes bűnözők így biztosan rács mögött vannak, mert egy bizonyos idő után újratárgyalhatják az ügyet, ahol megharmadolhatják az ítéletet. Ha meg is harmadolják neki még akkor is élete végéig ott marad.
De ha visszakeresed pár héttel ezelőtt valaki nagyon szépen és részletesen leírta ezt.
Ez azért van, hogy ha a bűnös netán 800 évnél magasabb életkort érne meg, akkor se szabadulhasson ki.
Szóval, az 1200 évet mindenképp le kell töltenie ha megéli,aztán ha jól viselkedett, akkor mehet.
"Azért , hogy élete végéig bent maradjon.
Magyarországon nincs tényleges életfogytiglan, mint a hamburgerek földjén "
Magyarországon VAN tényleges életfogytiglan. A tényleges életfogytiglan sokkal szigorúbb büntetés mint kiosztani 1200 évet, hiszen utóbbinál van esély a szabadulásra (ha letöltötte az 1200 évet, elvileg szabadon távozhat más kérdés, hogy nem fogja megérni) de a TÉSZ kizárja a szabadulás lehetőségét (max. tepsiben).
A büntetőjog meglehetősen bonyolult. És sok ügynél nem lehet pontosan rekonstruálni az eseményeket, ezért ha később új szempont merül fel, újra kell tárgyalni a dolgot.
Vannak olyan esetek, amikor valamiért azt szeretnék, hogy az illető semmiképpen se szabaduljon. Erre találták ki azt a bonyolult technikai módszert (az amerikai esküdtszékes bírósági eljárásban gyakoriak a téves ítéletek), hogy a bűnesetet ezer részre szabják szét, mindre külön büntetési tétel vonatkozik. Összesen akár 1000 év. Ebben az lényeg, hogy minden büntetési tételre külön kell összegyűjteni az új szempontokat, indítani az eljárást. Ha eredményes, jöhet a következő. Ha viszont sok tétel van, csekély az esély, hogy mindre legyen jó felülvizsgálati kérelem, és mire mind lefolytatják, eltelhet 50-60 év is... Itt tehát az a fontos, hogy sok tételből álljon össze.
A tényleges életfogytiglan elvileg biztosabb, de elvileg ebben is lehet találni ügyes trükkös felülvizsgálatot (hamisan), akkor viszont ugrott az életfogytiglan (igaz, erre még nem volt konkrét példa).
Ezért elvben a sok tételből álló módszer a legjobb, kevesebbet lehet vitatkozni rajta (egy 80 éven el lehet rágódni, hogy nem inkább 40-e, vagy 100. 100 db 3 éven részben snassz - nem 3, hanem csak 2,5 - részben soká tart egyenként). És tovább tart mind felszámolni.
"az amerikai esküdtszékes bírósági eljárásban gyakoriak a téves ítéletek"
úr isten, de szóval azt gondolod, hogy még a magyar eljárásokénál is gyakoribbak? azt nehezen hiszem ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!