Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet bizonyítani azt,...

Hogyan lehet bizonyítani azt, hogy egy használt licensszel bíró szoftvert legálisan töltöttek le?

Figyelt kérdés
Az Európai Bíróság által hozott ítélet alapján (UsedSoft-ügy) a szoftverkészítő/forgalmazó cég kizárólagos terjesztői joga egy adott terméknél az első eladás esetén kimerül, tehát legálisan lehet kereskedni használt szoftverrel oly módon, hogy azt az eladó a saját használatban lévő adathordozóján használhatatlanná teszi, ugyanis csakis így tudja eladni az adott szoftver licenszét. Ez a fajta kereskedelem akár interneten keresztül is lebonyolítható. A használt szoftvert természetesen ellenszolgáltatás nélkül is továbbadhatja az előírt feltételek betartásával - ha legálisan töltök le egy szoftvert - nyilván nem kalózoldalról -, akkor hogyan tudom bizonyítani, hogy jogszerűen jártam el? A feltöltőnek ki kell tennie egy jognyilatkozatot, hogy az általa feltöltött fájl eredeti licensszel rendelkezik, és a feltöltő használhatatlanná tette a saját adathordozóján?

2013. júl. 9. 08:38
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem tudom, de véleményem szerint ilyen esetekben elég nehéz bizonyítani a törvényességet.
2022. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!