Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tetten érem a biciklitolvaj...

Ha tetten érem a biciklitolvajt és lefújom gázsprayvel, hogy ne támadjon meg vagy meneküljön el, akkor ezért engem elővehetnek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy más országokban ilyet nem is kell kérdezni.
2013. júl. 7. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

"Tudom hogy más országokban ilyet nem is kell kérdezni."


De szar itt élni!

2013. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem vennének elő.


Kivéve, hogyha cigány a tolvaj.

Mert az úgy hazudik, mint a vízfolyás.

A hülye jogvédők meg a rendőr mögött és már fogalmazzák a levelet, hogy a rendőrség rasszista , szabálytalan , az illetékes rendőrt el kell távolítani.

Így a rendőr a cigánynak fog hinni.

2013. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ConnectCare ***** válasza:
100%

Azért nehéz ilyen kérdésekre válaszolni, mert ezeknek a megítélése nagyon az adott helyzettől függ és minden kis apróság számíthat.


Ha a biciklitolvaj amint meglát felemelt kézzel lefekszik a földre azt kiabálva, hogy "megadom magam csak ne bánts!" majd te odamész és lefújod, akkor az nem lesz OK.


Ha viszont mondjuk nem működik veled teljesen együtt és látod, hogy csak azon töri a fejét, hogy hogyan csaphatna le és menekülhetne el, akkor az már valószínűleg jogos.


De igazából az ilyesmi mindig bírói mérlegelés kérdése lesz a gyakorlatban.

2013. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért fújod le mert támad, akkor nem vesznek elő.

Ha azért fújod le mert el akar menekülni akkor elővesznek.

Visszatarthatod úgy, hogy belekapaszkodsz.

2013. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Minden esetben azt kell mondani hogy rádtámadt s te önvédekeztél :D
2013. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Annyit mondasz, hogy rád támadt. Az új btk szerint ilyenkor már védekezhetsz élet kioltására alkalmatlan eszközzel, vagyis gázspray-el például. Kinek fognak hinni? A tetten ért cigány biciklitolvajnak, vagy neked, rendes polgárnak?
2013. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tetro ***** válasza:
91%
Mert a biciklitolvaj csak cigány lehet. És a törvényekben benne, hogy bárkit le lehet fújni, de ha cigányt fújsz le, akkor megbüntetnek... Néha el sem hiszem, hogy ennyire h@lye hogy lehet ez a generáció.
2013. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Tetro, te olyan egyszerű vagy mint a faék. Ez csak olyan hasraütés szöveg volt. Nem minden cigány biciklitolvaj és nem is minden biciklitolvaj cigány és nem is minden cigány hü..lye, és nem is minden hü..lye cigány, de te az vagy, az fix.
2013. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tetro ***** válasza:
69%
Bizonyára félreértettem akkor, hogy egy teljesen teoretikus kérdésnél a biciklitolvajt azonnal cigányozod. És biztos én vagyok a hülye, hogy nem értem a magasröptű eszmefuttatásod, de egyáltalán sem korlátolt nem rasszista barom.
2013. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki azt hallja, hogy biciklitolvaj, netán színesfém-tolvaj, akkor neked mi ugrik be róla? Tán az eszkimók? :D Na ne röhögtess már...
2013. júl. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!