Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Üdv! ZMNE-katonai vezetői...

Üdv! ZMNE-katonai vezetői szakra jelentkeztem viszont lehet, hogy az érettségimmel nem érem el a ponthatárt. Van lehetőségem mégis a bekerülésre?

Figyelt kérdés

Meg lehet-e, azt csinálni, hogy most "korrigálom" a jelentkezési lapot és másik szakot is megjelölök a ZMNE-n így ha oda felvételt nyerek átjelentkezhessek a katonai vezetői szakra????

Illetve szerződéses katonaként van-e lehetőségem bekerülni a ZMNE katonai vezetői szakra??

ui.: alkalmassági vizsgáim sikeresek és minden más kritériumnak (nyelvvizsga) megfelelek.


előre is köszönöm a segítséget


2010. jún. 1. 17:29
 1/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Új szakot már nem lehet megjelölni, ezért kellett volna többet megjelölni az elején.

www.felvi.hu

Amit lehet, az a sorrend változtatása.

Katonaként is jelentkezhetsz a ZMNE-re persze, elvileg bármilyen más suliba is jelentkezhetsz, de nyilván jobb szemmel nézik a ZMNE-t mint az óvónőképzőt.

2010. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kevesen tudják, de a Magyar Honvédség egy olyan hely, ahol mindent lehet. Csak engedélyt kell rá kérni. Úgyhogy keress valami jó ismerőst, és akár vezérkari főnök is lehetsz... :)
2010. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

várom a további építő jellegű válaszokat.

és az imént szólóknak pedig köszönöm

2010. jún. 1. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Évente kb 20-40 katonai vezetőt vesznek fel.2009-ben 5db jeles érettségivel nem vettek fel.Utánnanéztem és oda nem lehet átjelentkezni közben pl: Had és biztonságteknikai mérnök szakról vagy máshonnan.Attól hogy szerződéses vagy egyetemre jelentkezhetsz, de nem kapsz rá plussz pontot!Tehát elvileg nem lessz több pontod attól hogy szerződéses vagy.Ami azt jelenti hogy úgyse vesznek fel ha most kevés lessz!Nyomd meg a tanulást ha rámhalgatsz!És ha nem megy 1 évig tanulj nyelvet, javíts érettségit.Én is ezt csináltam.Most 416 ponttal próbálkozom ismét!

A KITARTÁS a lényeg:)

Sok sikert!

UI:Mennyi pontod várható?

2010. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
400 pont körülire saccolom. Angolból az alapfokú van meg és ha német emelt érettségi szóbelin 20pontot elérek a 30ból akkor a német felsőfokú is meglesz(közép már megvan)
2010. jún. 4. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az emelt érettségit 60%-nál jobb tehát jeles.Akkor ér egy KÖZÉPFOKÚ nyelvvizsgát!Nem felsőfokút!EZ BIZTOS!!!
2010. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
+ér
2010. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez így is lenne, viszont én kéttanítási nyelvű intézménybe járok/tam ezért a német emelt mellett még 2 tantárgyból német nyelven kell érettségiznem így ha a német emelt 60% fölötti a többi 2 tantárgy pedig legalább 2es akkor automatikusan megkapom a felsőfokút az érettségi bizivel.
2010. jún. 5. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!