Faluméretű "kisboltos" kartell ellen lehet valamit tenni? (Három kisbolt tulaja fogott össze és gyalázatosan magasan tartják az árakat. )
Az 1200 lelkes falunkban 3 különböző vállalkozó 4 kisboltot üzemeltet. Valószínűleg összebeszéltek, hogy magasan tartsák az árakat, ugyanis szinte minden termék ára irreálisan magas, sőt sok terméké ugyanaz, azonos mindhárom boltosnál. A szomszéd faluban, amely kisebb, és csak egyetlen vállalkozója van, sokkal alacsonyabbak az árak. Sokan a városba vagy a szomszéd faluba járnak bevásárolni, de ha muszáj, akkor itt kell venni alapvető élelmiszereket. Persze több nyugdíjas, idős ember nem teheti meg, hogy kocsiba pattan és bevásárol...
Néhány példa:
Tej 1 literes zacskós: 250 Ft itt, a szomszédban 200 Ft
1 kg kenyér 390 Ft itt, a szomszédban 280.
Paradicsom 1 kg: 590 itt, 290-ért van a városban, a szomszéd faluban 350 volt.
1 kg cukor: itt 420, a szomszéd faluban 290 (a hipermarketben 250 akciósan, persze nem várjuk el, hogy ilyen olcsó legyen egy kiskereskedőnél)
1 kg liszt: fajtától függően 220-250, máshol feleennyiért van normális BL55-ös.
1 liter étolaj (noname): 590 Ft, de 390 máshol.
Éljenek a becsületes magyar kisvállalkozások! Le a multikkal.
Kiváncsi lennék, hogy ha nem lennének nagyáruházak hányszorosára emelnék az árakat a monopolhelyzetük miatt.
Na igen, a csodás magyar kisvállalkozók, akik védelmére tűzzel-vassal irtani kell a gánászmultit :DDD
Fogyasztóvédelemnél esetleg beszólhatsz, de nem tudom, hogy lesz-e eredménye, azért nem dupla-triplaáron adják, hogy rá lehessen 100%-ra mondani a rosszhiszeműséget.
Bár a GVH talán illetékesebb lesz itt, nem tudom, hogy foglalkoznak-e faluszintű ügyekkel, de egy próbát mellékelt bizonyítékokkal (fotók az árcímkékről + a másik falu boltjából szintén) lehet el tudnál érni valamit.
Sok sikert!
Ha jól emlékszem (ami közel sem biztos), a kartellezéshez kell az, hogy az abban részt vevő vállalkozások a teljes piac meghatározó részét uralják és azon jelentős gazdasági erőt jelentsenek.
Tehát kell az, hogy pl. a kenyér piacát az egész országban uralják a cégek.
Itt sajnos ez nem áll fenn.
De attól érdemes lehet rájuk ijeszteni egy kicsit a Gazdasági Versenyhivatalnál, egyébként pedig megszervezni valahogy a boltok bojkottját. Összeírni pl. az idősebbek fogyasztását és hétvégén bevásárolni nekik máshol. A lényeg, hogy lehetőleg senki ne vásároljon az érintett üzletekben. 1-2 hét vagy hónap után biztosan történik majd valami. Vagy árcsökkenés vagy csőd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!