Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kihagyok egy szót a védjegy...

Ha kihagyok egy szót a védjegyből felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy kihagyok egy szót a hivatalosan bejegyzett trademarkból pl. "The Blair Witch Project" kihagyom a "The" névelőt, akkor még ugyanannak a védjegynek számít vagy egy teljesen másiknak?
2013. jún. 11. 12:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy plusz infó: nem akarok egy fillért sem keresni ezen, csupán egy terméknek (számítógépes játék) szeretném nevéül adni.
2013. jún. 11. 12:50
 2/6 Antimod ***** válasza:
Szerintem igen, mert megtévesztésnek minősül. Gondold el, hány Papsi, Pipsi vagy éppen Popsi nevű ital volna, ha nem így lenne. :)
2013. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez akkor is érvényes lehet, ha teljesen ingyenesen letölthetőként akarom közzétenni? Fanwork lenne, amiből én nem akarok semmi bevételt, csak egy tisztelgés más munkája előtt. Hogy másként lehetne fanworkot készíteni, ami egyáltalán nem hasonlít magára a megtisztelt munkára?:D
2013. jún. 11. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy TE kapsz-e érte pénzt, olyan nevet nem választhatsz, ami védett névre megtévesztö módon emlékeztet.


Keress olyan megnevezést, ami NEM hasonlit semmilyen bejegyzett márkanévre, találj ki valami egyénit.

2013. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy akkor már nem fanwork:) Bár lehet máshogy megnevezni esetleg: The Witch of Burkittsville mondjuk.
2013. jún. 11. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
IGen, szerintem is ilyesminek kellene nevezni, hogy rá lehessen jönni, mire vonatkozik, de a név ne szerepeljen benne.
2013. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!