Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok egy olyan népegés...

Támogatnátok egy olyan népegészségügyi törvényt, hogy a Mekibe, Burger Kingbe, KFC-be és hasonlókba jegyrendszert vezetne be az állam?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy mindenki kapna havonta egy kuponfüzetet (ahhoz hasonlót, mint amit a Meki szokott osztogatni, hogy Big Mac menü 400 Ft árengedménnyel, ha ezzel a kuponnal adod be meg ilyenek), amikben attól függne az étel mennyisége és milyensége, hogy ki milyen egészségügyi állapotban van és milyen munkát végez, mondjuk valaki vehetne havonta 2 Big Mac menüt, valaki csak 3 sajtburgert, és amikor bemész a Mekibe, akkor csak akkor szolgálnak ki, ha odaadod az ételjegyet és plusz kifizeted az árát.

2013. máj. 17. 10:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
de a kérdésben nem is az a szomorú, amiről szólni akar, hanem az, hogy köztünk élnek olyanok, akik visszavágyják a legsötétebb pártállami és önkényuralmi rendszerek módszereit. Elképesztő.
2013. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
100%

Ennek semmi értelme. A magyar lakosság nagy része nem is jár ilyen helyekre. Én pl. kb évente 5-ször ha meki vagy más ilyen helyre bemegyek. Én is szeretem, de szerintem eleve baromi drágák, aki napi szinten meg tud fizetni olyan adagot, amivel jól is lakik, annak később gyógyszerekre is futja. Lássuk be, nem az átlag magyar pénztárcának valók.


Amúgy annyiért amiért egy bigmacet kapok a mekiben (amivel jól sem lakok) kapok két lángost, ami egyrészt jobban laktat, másrészt egészségtelenebb mint a mekis kaja. A lángosra mégsem szól az ötleted. Gondolom mert az magyar, és már megint egy multiellenes ömlengésről van szó.

2013. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor államilag megmondják, hogy mit ehetsz és mennyit, azt hívják töbek között diktatúrának.
2013. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, nem látjátok, hogy a kérdező csak provokál? Szerintem ez ugyanaz a fazon, aki egyszer felvetette, hogy a turisták az országban csak előre meghatározott útvonalon járhassanak, idegenvezető mellett. És Ceaușescu-t hozta fel követendő példának. Ennyire elborult kommer a világon nincs.
2013. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 ConnectCare ***** válasza:
100%

Olvasnivaló délutánra:


[link]

2013. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Minden kuponon név, lakcím, miniatűr fénykép, személyi szám, adószám, útlevélszám, születési hely, anyja neve"


Akkor teljesen feleslegessé válik a személyes adatok védelme, hiszen mindenki bármikor megnézheti bárkiét.


Egyébként mi a különbség a sült húsos szendvics és a hamburger között? Mitől egészségesebb az egyik, mint a másik?

2013. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem midenki egyen mindenből amennyit akar: az ételek energiatartalma/összetétele mindenki számára rendelkezésre áll, azt is megtanítják mindenkinek az oskolában, hogy mire van szüksége az emberi szervezetnek, döntse el ő, hogy eszik-e belőle vagy sem, ne az Állam akarjon már bábáskodni mindenki felett.
2013. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
hazai már nem jó neked? sokkal olcsóbb laktatóbb és egészségesebb is ...
2013. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

Istenem, a szélsőjobbos multirettegők annyira idióták már, hogy körbeölelték a politikai spektrumot és kimásztak a bal oldalon az ilyen legutolsó vérkommunista rendőrállam ötletekkel...


Utálod az egészségtelen kajákat? Rendben, kontrolláljuk, de akkor tegyed csak hozzá az összes elérhető alkoholt, a cigit és minden, tudósok által egészségtelennek ítélt ételt, ne csak azt, amit te választasz. Búcsúzz el a csülök péknétől, a sült kolbásztól meg úgy 500 másik alapvető magyar kajától.

2013. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Sőt tiltsuk be a fűszereket is, mert azt nem lehetne olyan jól szabályozni, mint a havi két hamburgert, ezért a jegyrendszernek semmi értelme! Csak ne legyenek többé fűszerek! Mert ha valaki sokat szór, akkor tönkre megy a hasnyálmirigye!
2013. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!