Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy cégnek kárt okoztam. Azt...

Egy cégnek kárt okoztam. Azt mondták, hogy nem kell kifizetnem. Előfordulhat-e, hogy meggondolják magukat?

Figyelt kérdés
Kicsit faramuci a kérdés, tudom, de leírom a lényeget. Kamionellenőr vagyok. Még tavaly novemberben egy szállítmány nem került kiszállításra (több szállítmányt rakodtunk fel, és nem vettem észre, hogy 1 közülük kimaradt). Emiatt a túlsó fél nem fizetette ki a hiányzó rakomány értékét. Gondoltam, ezzel téma lezárva, de sajnos nem. Ez a dolog csak most derült ki, és mivel már majdnem fél éve az egésznek, nem tudtam magyarázattal szolgálni. A hibát elismertem (más választási lehetőségem úgyse volt, mert bizonyíték is szolgált rá, hogy én voltam a ludas). Rákérdeztem az okozott kár nagyságára, a válasz 400 euró, azaz 120 ezer Ft plusz a várható bevétel. Azt mondta a főnököm, hogy nem kell fizetnem, de tartok tőle, hogy ha egyszer a cégnek pénzügyi problémája akad, vagy ne adj' Isten más dologban is hibázok, megint előkerül a történet, és akkor már nem kerülhetem el a fizetési kötelezettséget. Mekkora az esély rá, hogy ez megtörténik, illetve mennyi egy-egy ilyen eset elévülési ideje?

2013. máj. 1. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már azt mondta, akkor nem kell kifizetned, viszont húzd meg magad, mert lehetséges hogy tőled hamarabb válnak meg mint pár kollégádtól :(
2013. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
válnának*, ha létszámot kell csökkenteni
2013. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, igazából én is így teszek, bár úgy sejtem hiába, mert már január óta érzem, hogy csak várnak a pillanatra, hogy eltanácsoljanak... :-( Szóval félig-meddig tojok az egészre, pláne úgy, hogy ez még novemberben volt, akkor nem értem, miért most szidnak le érte...
2013. máj. 2. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Szurkolok neked!
2013. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos idén júliusban el is tanácsoltak, a hivatalos indoklás szerint szerkezeti átalakítás miatt megszűnt a pozícióm...
2013. aug. 15. 01:04
 6/6 vizisün válasza:

Ezek a dolgok nem évülnek el. Ha a munka adód neked ezt szóben mondta, hogy nem kell fizetni, az a szó elszáll mint a szél.

Én is jártam hasonlóképpen.

Amíg ott dolgoztam csend volt. Mivel megjegyzem elcsón dolgoztam.

Mikor aztán felmondtam, hogy váltanék. Na akkor meg előjöttek másfél évvel az előtti dologgal meg munkaügyi bírósággal.

Szóval én azt mondom örülj ha ennyivel megúsztad.

Az elején kell nagyon megnézni kinek dolgozol meg milyen rizikót vállalsz.

2014. ápr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!