Mi lehet akkor, ha a szolgáltatók nem bírják fenntartani
a szolgáltatást a rezsicsökkentés miatt?
A lakossági ágazatok amúgy is veszteségesek azt csak azért tartják fent mert pakkban kapják az ipari ágazattal. Amúgy ebben az esetben az állam felvásárolja őket és a mi adónkból fizeti a veszteségeket, ahogy erre már láthattunk példát. Éljen Orbán! Éljen a párt!
2013. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
Legvalószínűbb, hogy a különbséget ráterhelik a szabadpiaci fogyasztókra. Ha ezt nem tudják megtenni a verseny miatt, és valóban hosszú időn keresztül veszteséges lenne a lakossági fogyasztók ellátása, akkor a szolgáltatók lemondanának a lakossági ellátásról az MVM javára és csak a szabad piacra értékesítenének.
2013. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 A kérdező kommentje:
Ha meg lehet saccolni, akkor vajon mikor fog kidurranni ez a lufi? Mert ezt eddig egyetlen kormány sem tudta megcsinálni, hogy január 1-jén árat csökkentsen! Itt valami nagyon bűzlik.
A cél az, hogy kiszoruljanak a magyar piacról, az állam felvásárolja őket, és hatóságilag szabályozott nonprofit szektor legyen a lakossági szolgáltatások ellátása.
2013. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
...a lakossági közszolgáltatások ellátása.
2013. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
Ez a cél hogy a szolgáltatók csődhelyzetbe kerüljenek, majd a kormány átveszi őket és rezsi emelés lesz ezerrel, ott meg jól jár pár fideszes ember.
2013. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 A kérdező kommentje:
Ez példa nélküli Európában. Működne ez?
Nem fog semmi sem kidurranni. A szolgáltatok továbbra ia kiveszik a profitot, csak a fejlesztésre, állagmegovásra költenek kevesebbet. Mivel a jelenlegi állapot nagyon jo, ezért ez ilyen szinten 5....10 év mulva üt vissza. Már folyik a kb 25%-os létszámleépités.
2013. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
"Nem fog semmi sem kidurranni. A szolgáltatok továbbra is kiveszik a profitot, csak a fejlesztésre, állagmegovásra költenek kevesebbet. Mivel a jelenlegi állapot nagyon jo, ezért ez ilyen szinten 5....10 év mulva üt vissza. Már folyik a kb 25%-os létszámleépités."
Ez nem ilyen egyszerű, mivel a magyar piac 60 százaléka szabad piac, csak a többi a hatósági áras. Amikor garantálva volt a szolgáltatóknak az évi 8 százalékos profit, akkor se igazán fejlesztettek az energiacégek, mivel nem volt érdekük.
A piacot a kereslet-kínálat határozza meg. 10 év múlva, amikor amortizálódik a rendszer, a hiány miatt megnőnek az árak. A magas energiaáraknál már ismét megéri majd beruházni. Ha viszont nem lesz megfelelő piac, akkor ezek a beruházások az államra maradnak.
2013. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
És az energiaszolgáltatóknak a szabad piac miatt éppen az az érdeke, hogy a beruházások minimalizálásával maximalizálják a profitot. Elmaradnak a beruházások, így felmennek az energiaárak, így megnő a profit. Ha nagyon megnőnek az árak, ismét megéri befektetni a szektorba, így kissé kiegyenlítődik a kereslet-kínálat. Ezt a rendszert jól mutatja az amerikai példa, ahol az elmaradt beruházások, az állami szabályozás hiánya miatt nagy áramszünetek voltak a 2000-es években.
2013. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: